Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszerről való leszokás?

Gyógyszerről való leszokás?

Figyelt kérdés

Én jelenleg fél szertralint szedek inszomniára minden nap (tudom, hogy nem altató, stresszoldó, de a pszichológus megállapította h a stressztől van inszomniám), és amúgy tényleg nem stresszelek azóta annyit, és jelentősen javult az alvásom, előtte reggel felkeltem és már akkor stresszeltem az aznap esti szenvedéstől, és most már este is nyugodt vagyok. Elalszom szinte 15-30 perc alatt, előtte ha kb 10-kor ágyvba mentem átlagosan 2 fele aludtam el, addig nettó szenvedés, de a 4-5 sem volt ritka. Az a helyzet hogy most már 2 éve szedem, és tudom hogy nem jó. A mellékhatása torokszárazság, már egy vagy két éve mindig begyullad a mandulám, valszeg emiatt. Egyébként azóta próbálgattam így nem szedni, de akkor pánikrohamit kaptam napközben, este meg volt h csak reggel 7-kor aludtam el, meg ilyen kényszeres dolgok jöteltek elő. Szóval légyszi valaki tud segíteni, nagyon hálás lennék érte, köszönöm!!


16L



jan. 3. 00:04
 1/1 anonim válasza:
Ugyanezt a gyógyszert szedtem. Én úgy tudtam leszokni róla, hogy mikor jobban voltam mindig elfelejtettem bevenni. Eleinte 2 naponta, majd 3, végül már csak 1 héten egyszer vettem be. Nagyon fokozatosan lehet csak abbahagyni. Én 10 évig szedtem.
jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!