Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan köztetek aki leszoko...

Van olyan köztetek aki leszokott a dohányzásról és utána rászokott a nikotinos rágóra?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 3 évben nikotinos rágót szívok. Néha kihagyom pl 1 hónapot, utána ismét használom. (Nicorette 4mg) A rendes cigit már egyáltalán nem kívánom, viszont a rágót elég sokszor igen. Jelenthet e valami problémát ha valaki ilyen hosszú ideje rág nikotinos rágót?

2019. júl. 18. 10:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem szívok 🤣 Hamem rágok! Elnézést! 🙃
2019. júl. 18. 10:29
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Én leszoktam a cigiről. Mégpedig úgy, hogy többet nem gyújtottam rá. :) Te nem szoktál le semmiről, ugyanolyan függő vagy sajnos. Csak nem cigit szívsz, hanem a nikotinos rágóról nem tudsz lemondani. Ismerek egyébként ilyet. Ő nikotinos cukorkával hagyott fel a cigivel, kész harc volt neki lejönni a nikotinos cukorról. Ugyanúgy függött tőle, mint a cigitől. De amúgy nagyon nem értem, ha kibírsz 1 hónapot, akkor utána minek rágózol megint?...Aki 1 hónapig kibírja, az kibírja tovább is. Egyébként meg rágj sima rágót.
2019. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen. Abban az 1 hónapban sima rágót szoktam rágni. De van olyan mikor sok stressz ér és rögtön a rágó jut eszembe. Mert valamiért megnyugtat. Gondolom a benne levő nikotin miatt nyugtató hatása van. De most azon vagyok hogy végleg le tegyem a rágót is! Stresszes helyzetben megpróbálok valami másra gondolni vagy nem tudom. :)
2019. júl. 18. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a rágóban lévő nikotin miatt nyugszol meg, hanem a tudat miatt. Minden agyban dől el. :)
2019. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végülis igazad van. A ciginél is ugyanez volt a helyzet mint most a rágónál. Ha ideges voltam annál több cigit szívtam. Viszont most a rágónál van ez a probléma. Ha cigiről sikerült teljes mértékben lemondanom, akkor úgy gondolom hogy a nikotinos rágóról is le fogok tudni szokni. :)
2019. júl. 18. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem leszoktal hanem átszoktál vmi másra, rágó azert jobb sztem mint a cigi de elhiheted, hogy atveszeled a streszt anelkül is csak próbáld ki es menni fog
2019. júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm a válaszokat! Remélem sikerül erről is leszoknom!
2019. júl. 18. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!