Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Higyjek az orvosnak?

Higyjek az orvosnak?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé hipohonder vagyok, minden héten más betegséget diagnosztizálják magamon, ma volt hasi ultrahangom mert fajt a hasam/gyomrom. Nem talált semmit, biztos így van? Verkepem is jó, picike gyulladás volt rajta. Felek, mert a szekletem egy bálja sargas barnás. Szerintetek ez már pszichés? Kérlek, csak normálisak írjanak.


25L



jan. 3. 23:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Diagnosztizálok magamon*
jan. 3. 23:20
 2/10 A kérdező kommentje:
Napja*
jan. 3. 23:20
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ultrahang nekem se mutatott ki semmit, csak gyomor és vastagbéltükrözés.
jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos nem kell mert nem talált ra utalot
jan. 3. 23:26
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, higyj az orvosnak. Évekig tanulja, garantáltan jobban tudja mint te. Midnen tünetet mondj el neki és ha az alapjan azt mondja hogy no para akkoe hogyj neoi
jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Menj pszichológushoz.

Ő talál betegséget, amit kezelhetsz.

Ez esetben a hipohondriat.

Ez pont olyan kór, hogy addig nem nyugszol, amíg nem találnak valamit.

jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 scamdemic ***** válasza:
56%

* Higgyek

[link]

[link]

jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából én is meg tudok ijedni. Tegnap hazaértem a munkából és belealudtam egy Youtube videóba. Arra ébredtem fel, hogy égeti valami a hasamat. Gyorsan odakaptam, de semmi sem volt ott, aztán jöttem rá, hogy ez a hasamból jön. Utána jobb oldalt hosszabb ideig éreztem az erős feszítő, égető fájdalmat.

Már lezongoráztam a fejemben, hogy ebből vakbél műtét lesz, hogy akkor mi lesz a munkával és egyebekkel, meg mikor menjek az orvoshoz - amikor egyszerűen elmúlt a fájdalom. Azóta is jól vagyok, orvoshoz nem megyek.

Őszintén szólva, fogalmam sincs, mi volt ez, de látod, nekem sem az volt az első gondolatom, hogy lehet felfújódtam, hanem az, hogy vakbélgyulladásom van.

Szerintem ez egy pontig természetes emberi reakció. Tudod, hogy mik az adott dolog tünetei és, ha hasonlót érzel, rögtön arra gondolsz, hogy ez van neked.


Tehát odáig, hogy egyes tünetek miatt konkrét diagnózist állítasz fel a fejedben, az még elsőre elfogadható.

Ha orvoshoz mész, az is.


Viszont az, hogy nem nyugtat meg az orvos válasza, meg te is beismered, hogy hipohonder vagy, szerintem inkább egy traumához köthető.

- Kiskorodban nem érezted úgy, hogy több figyelmet akartál?

- Nem volt rokonod, aki megszállottan mondogatta, hogy ki mitől hogyan betegedett meg?

- Ha rosszul voltál, nem vokt rokonod, aki egy szimpla fejfájással már dugott az ágyba téged?

- Nem volt rokonod aki súlyos beteg volt vagy belehalt a betegségébe?

- Nem láttál kicsiként olyan filmet, ahol valaki súlyos betegen meghalt?


Általában a hipohondria vagy egy félelem miután mi magunk láttuk máson, akár filmben, akár a valóságban, hogy mennyire szenvedett valaki, azzal együtt megértjük a halandóság fogalmát és félünk, hogy mi is betegek lehetünk, sőt rettegünk, annyira, hogy megszállottá válunk. Ez kiskorban jobban hatással lehet ránk, ezért emeltem ki többször is a kicsiként szót.

Vagy pont annak a következménye, hogy így kaptunk figyelmet, törődést, esetleg pont, hogy túl sok törődést kaptunk, túlféltettek és ez belénk rögzült, hogy akkor mindig betegnek kell lenni. Már nem akarjuk a figyelmet, csak már hozzá vagyunk szokva, hogy valami mindig van velünk.

jan. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

#8 "Szerintem ez egy pontig természetes emberi reakció."


Nem, egyáltalán nem termézsetes reakció, hogy egy apróságot azonnal túlgondolsz. Nyilván le lehet élni egy életet állandó stresszben, szorongással mindent túlgondolva de általában pont az ilyen mentálisan instabil egyének lesznek rákbetegek a saját állandó szorongásuknak köszönhetően (ezzel kapcsolatban számtalan kutatás látott napvilágot, amiket olvasgathatsz pl a researchgaten).

jan. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Ha gondolod én megcsinálom neked a végbél tükrözést 20centis káréval imádni fogod és abszolút fájdalom mentes🥰🥰😉
jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!