Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még, aki ilyen gyorsan...

Van még, aki ilyen gyorsan meghízott? Mit tegyek a fogyás érdekében?

Figyelt kérdés

Nyolc hónapja ülőmunkát végzek, munkahelyem öt perc sétára van otthontól, nem sportolok, szóval azóta kb 0 a mozgásom. Az elején 74 kiló voltam, mostanra 89 lettem (bár ehhez a karácsonyi zabálások is hozzájárultak). 177 magas vagyok.

Pólók feszülnek a hasamon, nadrágokat nem tudok begombolni. Az igazán ciki pedig, hogy havonta mértem a súlyom, de mivel mindig csak kb 2 kilóval mutatott többet, meg egyébként sem tartottam fontosnak, nem aggódtam.

Most viszont már látványos a változás. Volt, aki ennyi idő alatt ennyit hízott?

Ebéd gyanánt minden nap egy étteremben menüzök, emellett megeszek 3-4 szendvicset + némi nasi.

Szerintetek ha lecsökkentem két szendvicsre és elhagyom a nasikat, lefogyhatok a régi súlyomra edzés nélkül, vagy azt is el kéne kezdeni? Mennyi idő alatt lehet újra normál testsúlyom?

19/f



jan. 4. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Le, főleg ha az édes italokról és az alkoholról is leteszel.

De fiatal férfiként, akinek egyszerűen alkatiag jó izomtömege van, már minimális mozgás is nagyot lendítene a dolgon. Hazafelé menj kerülővel, sétáltass kutyát, dolgozz a kertben, takaríts, intézd a kisbevásárlást, vagy otthon csináj pár saját testsúlyos gyakoratot.

jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha semmit nem mozogsz, akkor a kalóriaigényed sem lehet túl magas, ezért kiszámítottam neked kalkulátorral (ami persze nem pontos, de nagyjából az) 1350 kalóriát kéne naponta enned, hogy fogyj 1 kilót hetente.


Akkor ehetnél többet ha mozognál szinte minden nap, pontosabban edzenél heti 4-szer 5-ször 30-40 percet vagy még többet. Így viszont az az 1350 kalória a max amit bevihetsz / nap. Ez az 1350 kalória viszont akkor már fehérjében gazdag legyen. De inkább eddzél is mellette.

jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!