Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik legjobb barátnőm...

Az egyik legjobb barátnőm nagyon meghízott, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gimis korom óta ismerem, sosem volt nádszál vékony, de egészséges, normális súlya volt. Az évek során egyre hízott, de most egyrészt a karantén, másrészt a párja hatására +10 kg felmehetett. Azt mondja, néha próbál otthon tornázgatni, de nem hiszem, hogy valóban csinálja, vagy csak nagyon ritkán. Azt tudom, hogy a mérleg már egy ideje háromjegyű számot mutat. Mellette 170 cm.

Lehet semmi közöm hozzá, de azt érzem felelősségem van ebben, mert az ember sokszor nem vesz észre dolgokat magán/magában, ami egy külső szemlélő számára egyértelmű. Jó baráként azt mondom beszélnem kéne vele, hogy 25 éves, még könnyebben le tudná adni, mint később és ez nagyon egészségtelen, de félek, hogy megbántom és hogy feszültség lesz emiatt a kapcsolatunkban. Szerintetek? Ne foglalkozzak vele, mert ez magánügy és megbántanám, vagy valahogy próbáljak beszélni vele? Egy ideje nyomaszt már ez a dolog.

Ilyeneket, hogy elhívom magammal sportolni, kirándulni, együtt főzünk...stb. már próbáltam, ritkán jön össze.

Köszi!



2021. jún. 8. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Küld norbihoz.
2021. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ne foglalkozz vele.
2021. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez belső elhatározás kérdése. Lehet ő jól érzi így magát és ahogyan írtad a párja így szereti.

15 evesen 86 kg voltam 170 cmhez és az évek alatt lefogytam 55- re. Aztán híztam, fogytam,de 75 kgnal tobbet nem mutatott a mérleg soha.

Elhatároztam, hogy lefogyok mert nem tetszek magamnak.

2021. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%

Aszondja legjobb barátja és nem mer beszélni vele. Én ezt fel nem fogom. Ha nekem legjobb barátom így járna, konkrétan azt mondanám neki, hogy "Bruh, akárhányszor közelebb megyek hozzád, elkezdek körülötted keringeni. A gravitációs meződ elviselhetetlen, valamit kéne kezdj a mázsáiddal, mert ez gigaegészségtelen."


Aztán elcsalnám edzésre, mesterem nagyon szívesen foglalkozna vele külön is. Ennyi.

2021. jún. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, nekema dietetikus mondta, hogy, ha valaki jól érzi a bőrében úgy magát, ahogy van, el kell fogadni, de, ha egészségügyi gondjai vannak, életmódot kell váltania.


Nem egy ismerősömvan, aki már vagy 15 éve duci és jól érzi magát.

2021. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Csak kíváncsiságból: mi lett vele? Tovább hízott?
2021. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Végül egy este ő maga hozta fel, beszélgettünk róla, aztán elkezdett jobban odafigyelni meg sportolni. Már több kg lement róla, belevágott a pasija is!:)

2021. nov. 22. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!