Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtéti altatás SOS? Félek...

Műtéti altatás SOS? Félek (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

2 hét múlva laparoszkópiás műtétem lesz,altanak.

naaagyon félek az infúziótól és az injekciótól.

úgy hallottam,altatás előtt kapok valami kis löttyöt,amitől elálmosodok. olyat nem lehet kérni,amitől el is alszok,hogy ne érezzem a szuris fájdalmakat ?:(


2010. okt. 22. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
állítólag tablettába is kapsz vmit...de nemtom
2010. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vért fognak venni, branült fognak szúrni még mielőtt a műtő közelébe szagolnál. ez rutin, amint befeküdtél gyakorlatilag ezeket megcsinálják. aztán miután befeküdtél másnap mondjuk megműtenek. altatás előtt valóban kapsz dormicumot, ez elálmosít kissé. van, akit kiüt rendesen, de olyan is van, aki vígan szaladgál utána is. aztán feltolnak a műtőbe és ott altatnak, de már nemigen szurkálnak, míg ébren vagy(ezért kapod a branült, ha bármit adnak intravénásan azon keresztül teszik). műtét után úgyis aludni fogsz, általában lemegy még némi infúzió, amiben fájdalomcsillapító van(mondjuk olyan 1-1,5l folyadék összesen, mert ugye műtét után nem lehet inni pár óráig), de ez függ a műtét fajtájától is.

tehát a szurkálásnak semmi köze az altatáshoz, azt ki kell bírni. meg utána is néha szurkálnak, bőr alá adják azt a szert, ami megelőzi a vérrögképződést.

amúgy orvosis vagyok, de segédápolóként is dolgozom mellette egy sebészeti osztályon és naponta 3 laparoszkópos műtétesünk van.

2010. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
utolsó:te jól jönnél nekem,kicsit hipochonder vagyok és néha tényleg lesznek különféle bajaim :D
2010. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!