Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izmot műtenek a kezemben....

Izmot műtenek a kezemben. Altatás vagy érzéstelenítés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Két okból választanám az érzéstelenítést:

1. Az altatás után azonnal jelentkezik a fájdalom, míg az érzéstelenítésnél csak később, amikor a gyógyszerhatás lecseng.

2. Az anesztetikumok gyakorlatilag mind neurotoxikusak. Az okozott károsodás nem nagy mértékű, és inkább csak a fejlődő agyat érintheti (felnőttet kevésbé), de tanulmányok szerint aki 4 éves kor előtt bármilyen okból kétszer altatásra került, annál kimutathatóan rosszabb az iskolai teljesítmény. Ebből én nem kérnék még felnőttként sem, ha van más lehetőség is (különösen, hogy az altatásnak meglehetnek az egyéb szövődményei is). Nem véletlen, hogy világszerte előtérbe kerül az érzéstelenítéses módszer a narkózissal szemben, már amikor szakmailag lehetséges a dolog.

Vannak olyan állapotok, amikor egyik vagy másik módszer előnyösebb, ilyenkor célszerű az aneszteziológus véleményére hagyatkozni. Ha mindkét módszer szóba jön, én a magam részéről nem akarnék aludni.

2011. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mindenképpen az érzéstelenítést választanám, 5 hete műtötték a kezem súlyos törése miatt, és e kettő alternatíva között választhattam.. És végül az érzéstelenítés mellett döntöttem, teljesen lezsibbasztotték, és semmit nem éreztem belőle + 1 napig fájdalom mentes volt.. Azonban erre csak 80% esély van, hogy eltalálják a megfelelő ideget, mivel itt m.o-n nem ultrahangos tűvel kezelnek..
2011. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt izom műtétem.Engem altattak, mondjuk nem a kezemen kellett bevágni az izmot,hanem a nyakamon.Másat nem hinném,hogy csináltak,nem tudok róla.
2011. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!