Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem szednek az emberek...

Miért nem szednek az emberek olyan gyógyszereket amik megakadályozzák a húgykövet, vesekövet, rendszeresen?

Figyelt kérdés
Szerencsére nekem semelyik nem volt de hallottam rémtörténeteket, hogy mennyire nagyon fájdalmas, és biztos jó oka van hogy megelőzésképp nem szokás szedni úgy ilyesmi gyógyszereket rendszeresen, mint mondjuk vitaminokat. Erre lennék kíváncsi, hogy mi az oka. Köszönöm

jan. 7. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Akik hajlamosak a vesekőre, azok szed(het)nek. Akik meg nem, azoknak meg elég a folyamatos bőséges folyadékbevitel és sószegény étrend.
jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Míg valamit megelőzöl vele addig "mellékhatásként" valami egyéb bajod lesz.
jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy kialakuljon, hiszen nagyban befolyásolja az életmódod, táplálkozásod, amire meg tudsz hatni. A gyógyszernek mindig vannak árnyoldalai is, hiszen beavatkozik egy rendszerbe.
jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szedek, sok vizet iszok, meg néha sört.
jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már jobban is értem. Így utólag belegondolva egyértelmű, hogy gyógyszereknek van mellékhatása, de nem gondoltam bele. Gondolom aki hajlamos rá, annak meg megéri a mellékhatások kockáztatása.
jan. 7. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!