Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Otp egészségpénztárra 3x5000...

Otp egészségpénztárra 3x5000 forintot levontak, miért?

Figyelt kérdés
Novemberben nyitottam otp egészségpénztári számlát, de eddig még nem is használtam, és ma a bankszámlámról levontak 3x5000 forintot egészségpénztár címszóval. Gondoltam lehet hogy rátették az egészségpénztári számlára, de nem, nincs rajta. Mi lehet akkor ez a levonás? Tudom őket kérdezzem, de így este ez elég nehézkes, és szétvet az ideg.

jan. 9. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ma vonták le és került oda utalásra egy megadott összeg, gondolom ez volt a szerződésben, az még nem biztos, hogy lekönyvelődik ma. Holnap majd ellenőrzöd, 1-3 munkanap és látható lesz.
jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pedig az pont a november-december-január havi tagdíjnak hangzik.

Mást nem "vonogatnak" csak úgy, erre is csoportos beszedési megbízást kellett hogy adjál.

jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, szóval valami megbízást neked kellett adni a levonásra, de egyébként én nem értem, hogy kötsz egy szerződést és semmiről fogalmad sincs ezzel kapcsolatban.
jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De van róla fogalmam, pont ezért problémázok, mert ilyenről szó sem volt. Azt mondták hogy akkor teszek rá pénzt mikor akarok, és annyit amennyit akarok. Már átolvastam most újra a szerződést, és szó sincs benne ilyesmiről, egy egyszeri díj volt amit a nyitáskor fizettem, illetve minden befizetés után 6.5% levonás.
jan. 9. 21:34
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Na vajon miért mondtam fel minden szerződésemet az otpnél?

Mert rejtett költségek vannak a semmire.

jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös teljesen igazad van, az állampapírnál is azt mondták, hogy semmi költség nincs, ezzel szemben minden hónapban közel 6000 forint értékpapírszámla díjat vonnak...
jan. 9. 22:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Van egy minimum összeg amit minden hónapban rá kell fizetni. Azt hiszem pont 5000 forint. Nem tudom pontosan mi a szakncio ha nem tortenik meg mert en mindig befizetek. Mivel nem evul el a befizetett osszeg igy abszolut megeri nekem.

Szoval valszeg annak a szankcioja ez a levonas hogy nem fizettel be semmit havi szinten

jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem rejtett költség. Havi 5 ezer forint a minimálisan befizetendő összeg, aminek a levonására ezekszerint csoportos beszedési megbízást adtál. Amint megjelenik az ep számlán, költheted.

Ha állampapírt szeretnél, akkor pedig ne bankon keresztül vegyél. Nyissál az államkincstárnál egy értékpapírszámlát és intézd ott a befektetéseidet, az teljesen ingyenes.

jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az OTP-nél kötelező befizetni havi 5000Ft-ot. De ezt költhetem, vagy ezt vonják le költségként?

6,5%-os költség? Akkor az államtól kapott vagy visszakapott pénz majdnem egyharmada megy a levesbe. Így is megéri ez a macera?

ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kotelezo minimum havi 5 ezret ratenni. Ezt koltheted. Szóval ez az hkgy az ep szamladra penzt teszel. Ugyanugy elkoltheted mint ha maskor masmennyi penzt teszel ra.

Viszont ha ezt nem teszed meg akkir bunteteskent ezt az 5000t levonjak es azt mar nem koltheted el.

ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!