Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségpénztár adó visszatérí...

Egészségpénztár adó visszatérítés után hogy fizeti a számláim?

Figyelt kérdés

Visszakapom a maximális 150 000 ft adóvisszatérítést. Ez szabadon felhasználható.

Viszont vannak számláim tavalyról, amit hamarosan beküldök (még várok egyre). Ez kb 90 000 ft értékben lesz. Ha már rajta lesz az adóvisszatérítés, akkor abból fogom visszakapni?

Mert ugye igy semmi értelme a dolognak, mert az adóvisszatérítés nem befizetés (én legalábbis ugy tudom).

Vagy a rendszer külön fogja tudni szedni?


Nem szeretnék feleslegbe utalni pénzt, és a ,,fedezetre váró tételhez,, sem fogják felrakni amit küldök, mert táppénzes papír is van közte, azt meg oda nem lehet.



2023. jan. 30. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést. A 150 ezer forintot jóváírják az ep számládon ugyanúgy, mintha befizetted volna. Természetesen a jóváírás után nem jár jóváírás, ami viszont előnyös, hogy rögtön önsegélyező zsebbe kerül, nem kell erre 180 napot várni.

Ha azt szeretnéd, hogy az adójóváírásból utalják vissza a számláid végösszegét, akkor a legegyszerűbb, ha adójóváírás után nyújtod be és kész.

2023. jan. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert a 150 000 ft befizetésnek fog minősülni?
2023. jan. 31. 07:14
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát rajta van a számlámon 150 000 ft adó visszatérités, ami nem fog befizetésnek minősülni. Ha még nem fizettem be semmit, akkor jelenleg 0 ft a jövő évi adóvisszatéritésem.

Beküldöm a számlákat, visszautalják a rendelkezésre álló 150 000 ft-ból.

Befizetve még mindig nem colt semmi, igy még mindig 0 dt a jövö évi visszatéritésem.


Tehát ez esetben teljesen felesleges a számláimat beküldeni.



Vagy én értem félre?

2023. jan. 31. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van az ep számládon 150 ezer ft (tök mindegy miből), és benyújtod a számláidat 90 ezer ft értékben, akkor azt a 90 ezret visszautalják a folyószámládra, az ep számládon marad 60 ezer ft. Vagyis "kivetted belőle" a pénzedet.

A befizetéseid után jár adóvisszatérítés. Mivel az adóvisszatérítés nem befizetés, ezért értelemszerűen erre nem jár a 20%.

Nem tudom ez így mennyire érthető.

2023. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Az EP működését értem, de a feltett kérdésre még mindig nem kaptam választ.


Utolsó válaszoló: Az EP lényege, hogy befizetés után visszaigényelhetsz 20%-ot. Beküldöm a számláimat, ők visszautalják az adójóváírásból. Én ettől függetlenül még mindig nem fizettem be, tehát nem tudom majd jövőre a számláim 20%-át visszaigényelni.



Mindegy, megpróbálom még azelőtt lerendezni, hogy visszakapnám az adójóváírást.

2023. jan. 31. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:

De ha érted a működését nem értem mit nem értesz.

Igen, ha idén nem fizetsz be semmit, akkor nincs adójóváírás rá jövőre, DE a tavalyit ki tudod venni belőle, ezért éri meg a számlákat beküldeni. Ennyivel vagy előrébb, semmi többel.

Ha őrizgeted az önsegélyező egyenlegedet másra, akkor befizeted a kilencvenpár ezret és visszautalják a 90-et, így volt befizetésed, ami után kapni fogsz jövőre visszatérítést.

Ha nem akarod kinyerni belőle a pénzed, akkor ne nyújtsd be a számláid.

2023. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!