Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért szed...

Magyarországon miért szed mindenki folyamatosan gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élek elég régóta, számomra mindig meglepő, Magyarországon mindenki már egész fiatalon is gyógyszereket szed napi szinten, a legtöbben nem is egyfélét, a megélhetési költségeknél is tételként veszik figyelembe a gyógyszerköltségeket.

Itt, ahol élek, egy-két krónikus betegtől eltekintve alig van, aki gyógyszereket használ rendszeresen, egy-egy megfázás vagy hasonló megbetegedés esetén pár hétig esetleg. (A fogamzásgátló valamennyire kivétel, habár az sem igazán divat, a legtöbb esetben másként védekeznek)

Nem értem, a magyarok ennyivel betegesebbek, ennyivel hipochonderebbek vagy ennyivel butábbak?



jan. 15. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem sem az a tapasztalatom, hogy mindenki hobbiból gyógyszert szedne. Akiről tudom, hogy szed valamit, az krónikus betegség miatt teszi (allergia, asztma, szívritmuszavar, magasvérnyomás). És pont az elhízott, egészségtelenül élő családtagjaimnak nem kell semmit szedni.


Mondjuk ez társadalmi rétegtől is függhet. Biztos van olyan, aki napi szinten fájdalomcsillapítót szed ahelyett, hogy fogorvoshoz menne, de nem az én ismerősi körömben.

jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Én is ismerek ilyeneket, két pofára zabálják a gyógyszereket, kontrollokra járnak mert félnek a betegségektől (valójában a haláltól), azt hiszik hogy a gyógyszer az egyetlen megoldás, életmódot viszont nem nagyon váltanak.
jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Életmód alatt azt értem hogy rengeteget zabálnak, sok édesség, cukros üdítő, minimum 120 kiló, szívproblémák, vérnyomás problémák, de "így kényelmes"!
jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sport: szobabicikli, kb. 5 perc :)
jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert nem kapnak megfelelő vizsgalatokat és kezelést. Külföldön jobb az eü ott nem mindent gyógyszerrel intéznem és ha antibiotikumot irnak fel pl Ausztráliában azt kitenyesztik és célzottan kapod nem csak valamit felirunk hátha jó lesz
jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
68%
A magyar ember nem akar meggyógyulni. Vagyis nem meggyógyulni" akar. Azt szeretné, ha meggyógyítanák őt. Nem cselekvésnek,hanem történésnek akar részese lenni, amiben neki magának a lehető legkisebb felelőssége sincs. Erre pedig remek módszer az akadémikus orvoslás tüneti kezelése. Nem oltja el a padláson tomboló tüzet, de legalább azt a qurva vészcsengőt elhallgattatja. És Jóska boldog.
jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!