Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért szed...

Magyarországon miért szed mindenki folyamatosan gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élek elég régóta, számomra mindig meglepő, Magyarországon mindenki már egész fiatalon is gyógyszereket szed napi szinten, a legtöbben nem is egyfélét, a megélhetési költségeknél is tételként veszik figyelembe a gyógyszerköltségeket.

Itt, ahol élek, egy-két krónikus betegtől eltekintve alig van, aki gyógyszereket használ rendszeresen, egy-egy megfázás vagy hasonló megbetegedés esetén pár hétig esetleg. (A fogamzásgátló valamennyire kivétel, habár az sem igazán divat, a legtöbb esetben másként védekeznek)

Nem értem, a magyarok ennyivel betegesebbek, ennyivel hipochonderebbek vagy ennyivel butábbak?



jan. 15. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, mifelénk ez nem általános. Akiket ismerek és szednek gyógyszert, azok krónikus betegek, de a többiek kb olyanok, hogy halálukon se vesznek be fájdalomcsillapítót, mert kibírják stb.
jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Na, megint egy "külföldön élek, szóval mindent jobban tudok" ember.


Nem, nem szed mindenki gyógyszert. Rengeteg embert ismerek, aki legfeljebb vitamint szed.


Miközben pl. az Egyesült Államokban már jelentős probléma a gyógyszerfüggőség, nálunk ilyen ritkább, mert szigorúbbak is a szabályok.

jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Én dr chent szedek ízületre kurkumával? Az gyóccer?
jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

A rokoni és ismeretségi körömben inkább azt látom, hogy a 30-asok legfeljebb vitaminokat és más étrendkiegészítőket szednek, egy részük még sportol is, de az 50+-osoknál már gyakori a gyógyszerszedés. Kihajtják a belüket, egy részük az egészséges életmódtól is távol van: stressz, rendszertelenül étkezik zsír- és szénhidrátbombákat, kevés rost, nem mozog. A szűrővizsgálatokat nem nagyon hirdetik, sokan el is hanyagolják, aztán van, aki a családból menne, de az ő korosztályában nem támogatja a TB (l. mellrák). Vannak, akik nem hajlandók orvoshoz menni, más meg beszedi az előírt bogyókat és ezzel le van tudva az egészség, nem hajlandó változtatni az életmódján. De ez a környezetemben inkább az 50 feletti korosztály. Aztán a statisztikákat nézve rengetegen még mindig alkohollal "gyógyítják" magukat.

Szerintem sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a megelőzésre, ez az államnak, a társadalomnak és az egyénnek is jobb lenne, de gyors eredményt és szavazatot nem hoz, rövid távon a pénzt is viszi. Na meg szembemegy a kemény férfi kolbásszal és pálinkával képpel is.

jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Na, megint egy "külföldön élek, szóval mindent jobban tudok" ember."


NEM, EGYÁLTALÁN NEM!

Csak rengeteg ilyen kérdést/választ látok, és nem egészen értem a dolgot.

Éppen most olvastam egy kérdést, hogy ki milyen gyógyszert fogyaszt minden nap, és jóformán senki sincs, aki azt írja, nem kell neki valami naponta.

jan. 15. 15:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahhan, amerikában azért árulják még a sarki kisboltokban is az 500! darabos paracetamolt?

De várj csak, nem te vagy ez?

Nagyon hasonlóan degradáló a stílus.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Éppen most olvastam egy kérdést, hogy ki milyen gyógyszert fogyaszt minden nap, és jóformán senki sincs, aki azt írja, nem kell neki valami naponta."


Mert a kérdés a GYÓGYSZERT SZEDŐKHÖZ SZÓLT. Ha nem engem kérdeztek, akkor minek írjam, hogy nem szedek? Nem ez volt a kérdés és nem az én válaszomra kíváncsiak.

Ha valaki megkérdezi, hogyan kell uborka salátát csinálni, te leírod neki az almakompót receptjét? Értelmezni kellene.

jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

NEM Amerikában élek, szóval fogalmam sincs, mit árulnak ott.

De attól, hogy kapható valami gyógyszer, még nem jelenti azt, hogy az emnerek folyamatosan szedik is.


Egyébként a belinkelt kérdést nem én írtam, politika rovatba soha nem írok, mert értelmetlen.

jan. 15. 16:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hol élsz vagy honnan van viszonyítási alapod?
jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondta a holland háziorvosom, hogyha holland lennék, akkor kb 40 éves koromig nem írtak volna fel vérnyomáscsökkentőt, hiába magas már 12 (!) éves korom óta. Ő csupán a testmozgást és a sószegény étrendet javasolta. Magyarországon vegyes élményeim voltak etéren. Volt egy kardiológus, aki mondta, hogy adjak le 10 kg-ot (kb ennyi súlyfelesleg volt rajtam 18 évesen) és egyből normális lesz a vérnyomásom. Leadtam 10 kg-ot és a vérnyomásom csak folyamatosan növekedett a korral. Ezt követően több másik orvos kioktatott, hogy muszáj gyógyszert szednem vagy szétcseszem az érrendszeremet, akkor el is kezdtem a gyógyszereket még Magyarországon. Végül a holland orvos is megemelte a gyógyszeradagomat, ha már szedem, akkor szedjem rendesen felkiáltással és felírtak egy koleszterincsökkentőt is mellé.


"Éppen most olvastam egy kérdést, hogy ki milyen gyógyszert fogyaszt minden nap, és jóformán senki sincs, aki azt írja, nem kell neki valami naponta."


Erre értelemszerűen az válaszol, aki szed gyógyszert. Ha felteszed a kérdést, hogy ki milyen színűre festi a haját, akkor döntő többségben olyanok válaszolnak majd, akik festik a hajukat.

jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!