Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvos jelezné ha problém...

A háziorvos jelezné ha probléma lenne a laboreredményekben?

Figyelt kérdés

Akár azt is, ha magas lenne a cukor?


Pár éve új divat van a háziorvosunknál, csak úgy ír fel receptet ha évi egy nagylabor megtörténik. Így az anyám is kénytelen alávetni magát ennek a traumának. Őt nem érdekli az eredmény, azt sem akarja megtudni ha nagybeteg. De engem érdekel, hogy ilyen esetben szólna-e a doki?


A mostohaapámnak néhány hónapja vészesen lecsökkent a limfocita szintje, akkor telefonált a doki...


jan. 15. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Én pl labor után mindig felhívom, hogy konzultáljunk és megbeszéljük. Ezt mindenkinek így kéne.
jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért kell a labor,hogy tudja nem e kell a gyógyszereken változtatni.

Én most vittem a labor eredményt.Elmagyarázta mit hogy kell érteni.

SAjnos nem minden orvos teszi meg.Köszönd meg neki.

jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A háziorvos jelezné ha probléma lenne a laboreredményekben?"

. Nálam volt, hogy külön jelentkezett, ha nagyon nagy eltérés volt.


"csak úgy ír fel receptet ha évi egy nagylabor megtörténik."

. Nagyon helyesen teszi. Főleg ha valamilyen krónikus betegség lehetőségéről van szó, illetve vannak gyógyszerek, melyek megterhelik a májat, vesét, ellenőrizni kell ezeket az értékeket.


"anyám is kénytelen alávetni magát ennek a traumának"

. Hogy minek??? Trauma egy haláleset, egy baleset, de egy tűnszúrás egy nagy büdös semmi ehhez képest. Nekem 2-3 havonta kell mennem: ennél jóval keményebb dolgok vannak az életben.


"De engem érdekel, hogy ilyen esetben szólna-e a doki?"

. Kinek? Neked? Neked valószínűleg nem, neki igen.

Egyébként a papírból az mindenképp kiderül, ha nagy az eltérés.

jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3 Papírt csak az orvos lát az EESZT-n. A háziorvosnál vették le a vért. Anyámnak nincs is ügyfélkapuja.


Én is fél évente vagyok kénytelen laborba járni, semmi bajom vele. Mindig kielemzem. A háziorvossal nem beszélem meg. Soha nem volt még jelentős eltérés.


Anyámnak ez traumatikus. Reteg az orvosoktól. Amikor eltört akarja is próbálta maga kezelni borogatással, aztán néhány nap után szerencsére elment orvoshoz, kapott is gipszet.


Remélem ha cukros lenne, szólna a doki.

jan. 15. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!