Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ludtalpas vagyok az orvosok...

Ludtalpas vagyok az orvosok nagyon régóta mondják hogy viseljek lúdtalp betétet viszont azt egyik ismerősöm megjarta miatta mivel csak még jobban tönkre tette a lábát Megéri hordani vagy csak pénz lehúzás és semmit sem segít?

Figyelt kérdés
jan. 17. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 4 volt. Egyik sem segített, csak begyúlladt a talpam. Azóta nem viselem, csak minőségi sportcipőket, és semmi bajom.
jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Külön csináltasd a lúdtalp betétet, - ne ilyen bolti sz@rokkal tömködd tele a cipőidet!

Szakmáját értő orthopédus megcsinálja neked, - van egy ilyen üzlet a Béke úton is a XIII. kerületben. Van, hogy a két lábra különböző kell és hangolni tudják ahhoz is a betétet, hogy sportosan mozogsz a lábbeliben vagy nem.

Tény, hogy elkéri az árát ennek az orthopédus, de amit kapsz, az garantáltan használni fog. A lúdtalp eléggé szemét elváltozás, mert először a térdízületek alakulnak át úgy, hogy fájdalmai lesznek az embernek, aztán a combnyakcsont környéke, amely alaposan benne van az ember egyensúlyozásában, majd a teljes egyensúlyrendszered mehet tönkre, amitől akár púpossá is válhatsz idővel.

Átkozom magam, hogy lusta voltam megcsináltatni egy második pár lúdtalp betétet magamnak, mert amikor megcsináltattam az elsőt, szinte megújultam, sokkal könnyebben tudtam rövid idő távlatában is közlekedni ezt követően.

Sajnos az első tönkre ment, - mert ez is használódik, - de ha van időd, türelmed, pénzed, energiád arra, hogy megejtsd a lúdtalpbetét csináltatást, meghálálja magát a befektetés.

Személyes tapasztalat!

jan. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját lábadra szabott lúdtalpbetét kell. És az használ is. Illetve amint megvan csak napi fel órát szabad hordani és fél óranként növelni az időt.

A batz és a sensitive cég is csinál a te lábadra szabva, talpfelmeres utan. Es erosen javaslom.

Nekem 25 eveskent olyan terdproblemaim voltak evekig hogy kirandulasokat kellett kihagynom, lepcson felmenni se tudtam. Kiderult hogy a ludtalp miatt. Csinaltattam egy betetet es egy honap alatt elmult minden fajdalmam.

Azt pedig nem értem mit jelent hogy "tönkretette a lábát". Orvos mondta vagy ő találta ki?

Azt se értem hogy miért bíralnád felül az orvost. Megmondta hogy lúdzalpad van. Nem szorakozásbol hanem mert az van és komoly problémákat tud okozni ha nem kezeled.

Kb 25-30 ezer foritn egy személyre szabott lúdtalpbetét és kb másfél évig jó. Ennyi férjen bele hogy ne legyenek térd, gerinc és derekproblémáid. Mert ha már úgy fáj a derekad hogy nem tudod elciselni, 3 alkalom gyógymasszázs elviszi ezt az árat.

jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet csak úgy mindenféle cipőbe beletenni. Főleg ha abban nincs is kivehető betét. Az ilyenbe egy ilyen magasítással persze, hogy sokkal rosszabb lesz.
jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 4esnek igaza van. A cipodbol a belso betetet ki kell venni, ahelyett megy bele a ludtalpbetet. Ha pl valaki az eredeti helyere teszi akkor nyilvan rossz lesz.

Kérdező: ha csináltatsz a saját lábadra és mindent betartasz amit mondanak, akkor rengeteget fog segíteni

jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is hozzá tartozik, hogy ha gond van vele, vagy csak nem segít, akkor nem eldöntöd, hogy nem működik és visszatérsz a betét nélküli élethez, hanem vissza kell menni az orvoshoz, megbeszélni, mi lehet a gond, min, hogyan érdemes változtatni.
jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az meg a mások hogy lúdtalp betét miatt 2 számmal nagyobb cipőt hordok
jan. 18. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!