Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg műtsem meg a pilonidál...

Tényleg műtsem meg a pilonidális cystámat?

Figyelt kérdés
Gond van. Voltam a pilonidalis cystam miatt orvosnál. A műtétet javasolja, mert az szüntetné meg véglegesen, viszont az úgy néz ki, hogy műtét és naponta utána sebkötözésre kell járni és 1 hónapra táppénzre kell menni. Egyébként nem veszélyes betegség és javult mióta Lavyl sprayt használok és csináltam párszor végleges szőrtelenítést ott. Viszont azt is mondta az orvos, hogyha gézlapot nem teszek oda, az tönkreteszi a bőrt ott. Viszont azt nagyon kényelmetlen viselni. Az mit jelent hogy tönkreteszi a bőrt ott? 3 éve van ez a cystám a Lavyltól és a szőrtelenítéstől sokat javult de szokott váladékozni. Az, hogy váladékozik az miért tenné tönkre ott a bőrt? Főleg, hogy javult. És nem fáj, sose fájt. Műtsem meg, tegyem ki magam egy ilyen tortúrának ezért?

#ciszta #sebészet #Pilonidális
jan. 17. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 13 éve van ez a gondom. Még mindig nem sikerült ravennem magam a műtétre, pedig a legutolsó feltárás helye még mindig nem gyógyult meg(1,5 éve volt).


Nekem soha nem mondtak olyat, hogy tönkre megy a bőr.

jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ne műtsd meg. Bízd inkább olyanra a műtétet, aki ért hozzá.
jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az érintett terület sérülhet, a bőr irritációját okozhatja szoros ruhadarab vagy az ülés okozta dörzsölődés, ami a gyógyulást akadályozhatja, lassíthatja, ezért kellene fedni.
febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De amióta a sprayt használom azóta csak javult a helyzet és nem használtam 3 éve amióta van ez a cysta gézlapot, mert kényelmetlen. A kozmetikus szerint azóta sokkal szebb. Nagyon kényelmetlen a gézlap. Ha rendesen használom a sprayt, akkor a váladékozás megszűnik. Ezért nem értem az egészet, hogy miért kéne még ilyenekkel szórakozni a sprayn kívül. Meg is kérdeztem egy másik orvost és azt mondta, hogyha bevállt ez a Lavyl spray és ép a bőröm, akkor elég ez is. Az a nehéz a dologban, hogy én nem látok a farokcsontom alá a farpofák közé. Munkahelyen amúgy U alakú párnán ülök. Csak a kozmetikusra tudok hagyatkozni, aki szerint sokkal szebb mint volt és sokkal rosszabb és gyulladt volt mikor először odamentem. Az orvos meg azt mondta, hogy nem látja vészesnek.
febr. 1. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet jó most így, ezt te érzed, biztosan jó a spray akkor, de elmúlni ettől nem fog teljesen sosem.
febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És az baj? Nem elég hogy a sprayvel szinten van tartva? A váladekozás megszűnt a spray használatával, fájni sose fájt a ciszta és nem is fertőzödött csak kezdetben eléggé vérzett, ami megszűnt.
febr. 8. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!