Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek!? 20/L

Nagyon félek!? 20/L

Figyelt kérdés
Nem rég voltam fül-orr-gégésznél aki elküldött több vizsgálatra is. A tegnap voltam nyaki UH-n,ahol elég jó az eredmény viszont megállapították hogy az áll alatti és jobb oldat a tarkómnál majdnem meg van duzzadva a nyirokcsomó(érezni is lehet),kb 8 mm. Ezelőtt kb egy hónapja nagyon durván meg voltam fázva,vírusom volt. De viszont félek hogy daganat,mert volt nyálkahártya problémám is és van is a nyelvemen oylan mint a leukoplákia de a szájsebész azt mondta nem vészes,egy éve…oldalt a nyelvem mostanában hátul mintha meg lenne duzzadva,és a nyelvem alatt van egy kisebb csomó az nyálmirigy de az is ott van rég. Félek hogy esélyes hogy szájrákom van,amugyis hipohonder vagyok,szorongásos beteg. Ezek a nyirokcsomók amugy fájdalmatlanok,véletlenül vettem észre,a másik oldalt nincs ilyen nagy. Az orvos aki csinálta az UH csak annyit mondott hogy lehet a megfázástol maradt. Ha valami sulyosabb ok miatt lenne látták volna? Amugy tegnap óta az ajkam is fel van durván duzzadva fáj is mintha herpesz lenne és egyre több duzzanat alakul mellette..sárga a duzzanat pici piros pöttyökkel. Vajon nagy a baj?

jan. 19. 08:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Amugy az ajkamon az amiatt van a durva szájrágástol szerintem ami évek óta tart nálam.
jan. 19. 08:29
 2/21 A kérdező kommentje:
Amugy a nyirokcsomók csak a limfóma miatt lehetnek vagy több rákos betegség miatt is lehetnek megduzzadva?
jan. 19. 08:30
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Így első olvasásra azt mondanám, hogy biztos le van gyengülve az immunrendszered, nekem pl. a leggyengébb megfázásnál is bedagadnak a nyirokcsomóim és kell nekik jó pár hét mire "eltűnnek".


Gyenge immunrendszer mellett, pedig a herpesz is simán kijöhet, illetve bármi más is.

jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezek egy megfázásos betegség miatt is megduzzadhatnak és ami idegesítő bennük, hogy tök lassan húzódnak vissza normál méretre, de van, hogy soha nem fog teljesen. Nekem is van a nyakamnál pár duzzadt évek óta, exemnek a tarkóján volt, megfázás betegség után nem húzódott vissza. A limfomának olyan tünete is van, mint pl testszerte bőrviszketés, láz, éjszakai izzadás és egy különlegesség: alkohol fogyasztása után elvileg fáj az érintett nyirokcsomó. (Én is hipochonder vagyok, féltem már én is ettől a betegségtől.)
jan. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk éjszakai izzadás volt vagy pár napig nekem ami feltünt..de lehet azért is mert túl fáradt voltam és mélyen aludtam..de csak kicsi izzadás volt nem drasztikusan.
jan. 19. 08:58
 6/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk az az állam alatt fáj is
jan. 19. 09:05
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írták az ultrahangra, hogy reaktív a nyirokcsomó, akkor bizonyosan nem rák. Leukoplákiából sok év alatt lenne rák.
jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Csak annyi van irva hogy nyirokcsomó megnagyobbodás..és hogy hány mm
jan. 19. 09:10
 9/21 A kérdező kommentje:
Már annyira beképzelem mindjárt hogy ugy érzem az egész torkom meg van dagadva
jan. 19. 09:20
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha az ultrahangos rákosnak feltételezi, akkor elküldenek biopsziára gondolom.
jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!