Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A növénynek jót tesz, ha...

A növénynek jót tesz, ha lehugyozom?

Figyelt kérdés
Tudom furcsa kérdés viszont a vizeletbe van ugye ammónia amit szeretnek a növények. Viszont az ötlet ott merült fel, hogy biológia érettségit töltöttem a mai nap és növény károsító dolgokat kellett írjak, azt írtam, hogy lehugyozom. Szóval akkor ez most pozitívan vagy negatívan hat rá? Esetleg a vizelet összetételétől függ?
jan. 20. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Ha a növénynek nem is tesz rosszat, az érettségidet javító tanár előtti megítélésednek ezek után biztosan.
jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a levelére megy akkor úgymond megégetheti a növényt, de amúgy jót tesz neki, mintha megtrágyáznád, vagy tápoldatoznád.
jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vizeletben sok a nátrium-klorid (konyhasó). Nem kötődik még a talaj kolloidjaihoz sem, viszont a növényeknek nemcsak a föld feletti részét, de a gyökereket is károsítja. Próbáld ki: rávizelsz a fűre adott helyen, 3 nap múlva ott már elsárgul a fű. Elvben a magas karbamid tartalom miatt a növények számára jó nitrogén forrás lehet, de csak kb. 10-szeresre hígítva.
jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!