Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki hosszútávon (évekig)...

Aki hosszútávon (évekig) fogyasztott kábítószereket, milyen negatív változásokat vett észre saját magán?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szólna, akik a múltban, vagy akár jelenleg is fogyasztottak hosszabb távon kábítószereket.

Mit használtál, és milyen negatív hatása volt rád/az életedre?

Főleg a mentális és fizikai része érdekelne.

De úgy teljes egészében az egész is.

Szigorúan tájékozódás céljából kérdezem, jelenleg semmilyen tudatmódosítószerrel nem élek.



jan. 21. 05:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Még sok évnyi piálas/drogozás sem épít le könnyen fizikailag és értelmileg ellenben az agy érzelemszabályozásáért felelős részét teljesen szétcseszi..

Ez könnyen észre is vehető, nézz meg egy alkoholfüggő embert tiszta állapotában.Elviselhetetlenek,apróságokon felhúzzák magukat,motiválatlanok,bántó módon kommunikálnak családtagjaikkal,mindent sötéten látnak, önzőek stb.. stb.

Az értelmi és fizikai leépüles ettől lassabban zajlik,de szép lassan az is megy a háttérben.

jan. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A testvèrem drogozott èvekig. Sok múltbeli dolgot elfelejtett amiket csinált, pl hogy meglopott minket, megverte a mamáját, rátette a forró kályhára a macskáját stb. Tènyleg elfelejtette ezeket, állítása szerint ilyenek nem törtèntek. Sok hazugságot állít, mintha megtörtèntek volna. Szerintem ezek erős hallucinációk voltak, amiket talán többször is elkèpzelt ès igaznak èli meg.

Fizikai èrtelemben nincs leépülve.

Kb 20 ève drogozik. Állítólag pár ève abbahagyta, de látszik a fejèn ès a viselkedèsèn hogy nem. Hogy miket szedett/szed azt nem tudom.

jan. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es jól írja.

Ahhoz, hogy fizikailag tönkre tedd magad, nagy pusztítást kell végezni, pl. masszív alkoholizmussal vagy akár soksok évnyi amfetamin fogyasztással (ez utóbbi esetben inkább a rendszertelen evés és alvás borít meg).

A butuláshoz évek, évtizedek kellenek, de ott is leginkább az van, hogy “ellustul” az agy, plusz idővel a memóriád is gatya lesz.

A mentális egészséged viszont gyorsan és nagymértékben leépül. Az egyén pszichológiai és érzelmi állapota elsivárosodik, szinte garantált a depresszió, az pedig sokszor mindent visz. Befordulás, motiválatlanság, higiénia, rendezett környezet hiánya, antiszociális viselkedés, agresszió, hiperérzékenység, paranoia, non-stop letargia, enerváltság... gyakorlatilag mindennel bajod van, és kvázi semminek nem tudsz örülni.

Sokszor a leszokás is kevés. Fizikailag gyorsan vissza lehet rázódni, hacsak nem okoztál maradandó károsodást, “agyban" már nehezebb újra felvenni a ritmust, de megvalósítható, mentálisan viszont nagyon nehéz visszaépülni. Évekig is eltart, de egy bizonyos fokú lelki, érzelmi üresség örökre megmarad(hat).

jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az elmúlt egy évben viszonylag sok amfetamint fogyasztottam.

Azt tudom, hogy amiatt kattogok jelentéktelen dolgokon és cseszem fel magam feleslegesen pár pillanatra. Viszont egy dolgot nem tudok ezzel kapcsolatban. Az létezik, hogy amiatt szerettem bele egy lányba, hogy vele fogyasztottam sokat? Sokáig azt se tudtam, hogy szeretem mert valahogy eltávolodtam az érzéseimtől, de több barátom is mondta hogy szerintük szerelmes vagyok (még nem is voltam előtte soha, és most se érzem úgy). Viszont belegondoltam hogy viselkedek vele meg hol van a fontossági sorrendbe, és hát biztos hogy szeretem mert az elmúlt 1 évbe vele töltöttem kb a legtöbb időt. Előtte több másik lánnyal is összejártam akiket amúgy szerettem is valamennyire, de mióta anno elkezdtem vele ezt a sz4rságot valahogy azok jelentéktelenek lettek. Pedig már nem csinálom ezt a sz4rt, csak a múltban volt vele sokszor ilyenre példa. Mondani is szokta hogy milyen szokatlan, hogy már nem csináljuk. Létezik hogy a kicseszett speed miatt szerettem bele valakibe anélkül, hogy észrevettem volna sokáig? Másoktól meg eltávolodtam és hiába tudom hogy jók voltak hozzám valahogy kedvem sincs hozzájuk pedig már nem cuccozok. A régi barátaimmal újra sokat foglalkozok, akik nem cuccoznak. De azok a nők hiába keresnek akikkel előtte sokat összejártam mert valahogy nem érdekelnek, de ezt se tudtam sokáig. Olyan érzésem van mint ha nem én irányítanék teljesen akkor se, ha nem cuccozok.


Amúgy már fejbe elengedtem, nem is hiányzik a sok lejövő, meg hogy képtelen legyek enni és napokig ébren legyek. De a kattogás megmaradt.

Jelentéktelen sérelmek jutnak eszembe nonstop, hiába nem akarok gondolkodni felesleges f4szságokon amiknek már semmi értelme, mégis ezzel gyilkol a saját elmém 0-24!

Amúgy biztos, hogy depressziós vagyok de az nem is zavarna mert tudom kezelni fejbe, csak ez a folyamatos kattogás ne lenne. Meg a motiváció hiánya. Tudom mit kéne csinálni hogy haladjak előre az életbe, de képtelen vagyok elszánni magam. Az is csoda hogy abbahagytam, de annak nagyon örülök. Elhanyagoltam a normális barátaimat sokáig meg minden. Mondták is, hogy büszkék rám hogy leálltam mert nagyon dúrván fogyasztottam megállás nélkül akár hetekig, hónapokig kihagyott nap nélkül. Ha lefoglalom magam amúgy akkor semmi baj nincs, csak ha itthon vagyok és nem csinálok semmit. Kinyírnak a saját gondolataim amiken nem akarok gondolkodni, mégis mindíg olyan dolgok jutnak eszembe amiknek nem kéne.

jan. 21. 10:16
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A speed remek szer arra, hogy előbb érzelmileg teljesen összezavarjon, majd egy jó nagy űrt hagyjon maga után, de “szerelembe ejteni” nem fog...
jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy egy sz4r. Az elején segít mindenbe meg pörget, aztán már csak elhiteti az emberrel hogy anélkül nem képes semmire. Ez tartott egy darabig, most nemrég abbahagytam úgy tervezem végleg. A tervek szerint max néha bogyózni fogok buliba, meg talán néha füvezni. Azokra nem kattantam rá, meg nem voltak rám rossz hatással. A speed viszont nagyon át tudott verni, sokmillió ráment, meg sok idő és energia hogy magamat roncsoljam vele. Az biztos, hogy az érzelmeimmel játszik mert nem tudom már sokszor, hogy ki iránt mit érzek meg ki mennyit jelent.
jan. 21. 10:51
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Bár speedet sose fogyasztottam, de a visszarázódáshoz talán tudok egy-két meglátást fűzni.


Egyrészt azt nem gondolom, hogy máris helyrehozhatatlan lenne a kár - ennél az "életmódnál" a legfőbb gond az alváshiány szokott lenni, amit említettél is fentebb. Tartósan, legalább 1-2 hónapig meg kéne próbálni figyelni arra, hogy a villanyoltás és az ébresztő között teljen el 9 óra - igen, 8 órát szoktak mondani normál alvásigénynek, de most egyrészt visszapótlás van, másrészt pont kimerülten szokott az lenni, hogy idő álomba merülni, és most fontos lenne, hogy a ténylegesen alvással töltött idő elég legyen, meg 20 perc forgolódás után ne kezdj azon idegeskedni, hogy "már megint nem lesz meg az elég pihenés". Plusz B- és D-vitamin pótlás is segít az idegrendszeri működésben, erőnlétben. Úgy érzem, fiatal (tippem szerint max. 25 körüli) lehetsz, ilyenkor még aránylag gyorsan regenerálódik a test.


Másrészt hatalmas előny, ha a baráti köröd megmaradt és nem lökött ki magából. Rájuk támaszkodhatsz a felépülés időszakában, remélhetőleg némelyikükkel érzésekről is tudsz valamilyen szinten beszélni, akár ezekről, amiket itt leírtál.


Aztán ha azt mondod, lefoglalva nem kattogsz, hát foglald le magad időd nagyobb részében - eleinte. Sportot szokták pl. mondani, mert az nemcsak lefoglal, de a dopaminszintet is emeli, ezzel némileg hasonló jutalmat adva az agynak, mint akár az amfetamin. Túrázás szintén jó, ha nem is az extrém sportteljesítményre menve, de a természet alapból megnyugtatja, feltölti a hormonháztartást. De tulajdonképp bármilyen hobbi megteszi, akár ha volt előtte valamilyen, ami szintén háttérbe szorult, annak az elővétele.

Másfelől viszont előbb-utóbb szembe kell nézni azzal is, amikor nem foglalod le magad, mert azok a gondolatok nem véletlen bukkannak elő, ez nem "csak a cucc fizikai-kémiai utóhatása", meg nem agysérülés, hanem valószínűleg olyasmik, amikkel a hatása alatt nem kezdtél semmit. S általában az a tapasztalatom, hogy amivel csakazértse kezdek semmit, azt az élet később csak nehezebb formában fogja újra feldobni. Megúszni úgysem lehet. Szóval idővel (tényleg nem feltétlen az első 1-2 hónapban), néha érdemes beleengedni magad ezekbe, hátha rá is jössz valamire, és akkor majd csillapodik a nyomásuk. Pszichológus is sokat segíthet ebben, az egyszerűbb tanácsadói szinten is, nekem sok szempontból jót tett, hogy fokozatosan megtanultam megengedni néha, ha csak fél órás üresjáratokat is, de kimondani magamnak, amit épp érzek, ahelyett, hogy instant félresöpörjem őket azzal, hogy "nincs erre idő, van értelmes dolgod is". Oké, nálam nem speed volt, inkább a kötelességek és munka felé eltolódott egyensúly, de az is ugyanúgy elszakít attól, ami belül van, és akkor idővel már nem érted magad sem, miért érzel úgy, ahogy éppen, vagy miért nem tudsz motivált lenni.


Egyébként nem tudom, mennyi ideje álltál le. Ha max. 1-2 hónapja, akkor ettől nemsokára jobb lesz a helyzet. Azt szokták mondani, hogy a teljes regeneráció pedig kb. annyi, ameddig benne voltál, szóval jó 1 évvel az abbahagyása után már valószínű kb. visszatérsz a megelőző állapotba, ill. remélhetőleg előrébb, mert már tudod, hogy ebbe nem érdemes többé belecsúszni.


Amúgy meg a szerekhez hozzászólva: egyelőre nem nagyon tervezném a helyedben a bogyót sem, mert nem ritka, hogy a tablettákban amfetamin is van, szóval ha neccesnek érzed, hogy vissza tudnál-e esni, egy olyan tabit kifogni nem volna szerencsés, akár visszaesés is lehet belőle. A zöld ilyen szempontból talán nem veszélyes, de ha a hajlam megvan az elmenekülésre benned, akkor abba is bele lehet csúszni, bár ekkora káoszt ekkora távon nem okoz jellemzően, az igaz. Személyes tapasztalat csak az utóbbival van: havi 1-2 alkalommal teljesen fenntartható és nincs negatív kihatással az önálló életre, a napi vagy akár minden péntek esti használat viszont számomra már visszás lenne. Bár nálam ez a piára ugyanúgy igaz, azt sem tudnám a mindennapjaim részeként megengedni. Ami még nyújthat hasznot a mindennapokra, azok a klasszikus pszichedelikumok. De ezt csak kifejezett intencióval, ritkán, és már helyrebillent lelkiállapottal maximum.

jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, itt kint csak 2x volt rá példa hogy speedezzek.

Viszont eddig minden hazalátogatásomnál az volt, hogy amint leszálltam a gépről és hazaértem már mentem is speedért. Általába elterveztem, hogy csak 1-2x fogom csinálni az otthonlétek alatt. Ebből az lett, hogy egyszer mikor 5 napot voltam otthon az konkrétan egybe ment le alvás nélkül jó sok g speeddel végkimerülésig húztam már haluztam is a végén úgy ki voltam merülve. Aztán volt egy 3,5 hetes hazaruccanásom, az alatt kb 3-4 nap volt mikor nem spztem, de akkor meg vagy kokainoztam vagy füveztem. Utána volt mégegy közel egy hónapos, legutóbb az is dúrván kezdődött de ott kb 1,5 hét után abbahagytam és utána csak 2x volt rá példa akkor se több napig. Legutóbb ebbe a hónapba 7.-én volt az utolsó. Előtte december 25 szóval ott már nem toltam túl de azt se biztos hogy kellett volna.

21 vagyok amúgy. Remélem kibirom addig anélkül a sz4r nélkül, hogy ne hiányozzon. Mérges vagyok rá amúgy, de hiányzik is.

Október-november közt legalább 1,3 milliót költöttem a nagy semmire csak hogy spzzek meg pörögjek nonstop.

jan. 23. 01:54
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer valamire rákattantál akkor csak a zéró tolerancia működik. A “csak 1-2-szer fogom csinálni” nálad többé nem játszik.
jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ebbe lehet van valami. A többire nem tudnék rákattanni az tuti, bogyoval nem volt baj soha. Azt nem is tudnam surun csinalni csak alkalmankent. A fuvet meg nem annyira szeretem hogy rakapjak.
jan. 23. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!