Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bütyök problémákra valami?

Bütyök problémákra valami?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és kialakulóban van a jobb belső lábfejemen egy bütyök.

Majd megyek vele ortopédiára, de addig érdeklődnek, hogy mi ennek a fő oka? Kb. 1-2 hónapja érzem. Pirosas pici csont kinoves. Sajnos, a teli új cipőt nem éppen a legjobb választás volt. Nem bélelt belülről, ócska… ha ezt tudom, nem rendelem meg.

Ki szenved meg ebben? Mit hasznaltok?

Köszi és üdv.



jan. 22. 21:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Butyok védőt láttam gyógyszertárban, valaki próbálta már? Megéri???
jan. 22. 21:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad olyan cipőt venni, amelyik a nagylábujjadat a másik négy lábujj felé dönti, arra tolja. Ezek a keskenyebb, hegyesebb orrú cipők. Ha még a sarka is magas, az tovább ront a helyzeten. Dobd ki inkább, mint tönkretegye a lábad.
jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Részben jó megoldás a bütyökvédő, ismerős használja. Fontos, hogy ne hegyes orrú cipőben közlekedj, helyette bő lábfejű, széles orrú cipő a jó. Jó az is, ha 1 számmal nagyobbat viselsz. Van, hogy a folyamat lúdtalpról indul, így erre (a lúdtalpra) kell lúdtalpbetét, gyógytorna.

Van az ún. bütyök torna, ami megint csak segíthet javítani a helyzeten.

jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A bütyök kialakulásának legfőbb oka a lábközépcsontok ujjak felé eső végei által alkotott harántboltozat lassú ellapulása, aminek következtében a lábfej elülső része kiszélesedik. Jobb- és baloldalon egyaránt nyomódik a cipő belső és külső széléhez, belül bütyök, kívül tyúkszem alakul ki. Olyan talpbetétet kell használni, amin van harántemelő. A bütyökvédő csak a bőrnél ill. az alatta levő csontnál gátolja a gyulladás kialakulását ill. mérsékli a fájdalmat, de nem emeli meg a harántboltozatot. Kerülendő a lábfej elülső részének túlzott megterhelése (tehát nem ajánlott a magassarkú cipő használata és figyelni kell a testsúlyra.
jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak az egyiken van
jan. 22. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvost, hogy ilyesmi használna-e, visszaállítaná-e a lábujjat a normál helyzetbe.

[link]

jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hányas lábról van szó?
jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
39
jan. 23. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!