Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gasztroenterológus elküldött...

Gasztroenterológus elküldött vérvételre vastagbéltükrözés előtt! A tükrözés egy tavalyi aranyér meg IBS miatt ajánlott azért is megyek, de most nem ez a lényeges. A vérvételnél a totál bilirubin 35,1 még a direkt bilirubin 9,7!!! Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Igazából 4 éve mindig magas a totál bilirubin. A direktet csak most nézték elsőnek. Minden más értékem normális (GOT, GPT stb) Vizeletben sincs bilirubin, minden más is negatív a vizeletben.

Eddigi bilirubin értékeim:

(Határérték 24)

2021: 31,4

2022: 34,4

2023: 25


Teljesen változó nincs benne rendszer hogy emelkedik vagy csökken.

Esetleg az fontos lehet, hogy minden évben nézik a májam tapintással is de semmi. Nem vagyok fáradékony, se levert, étvágyam is jó. Széklet színe ételtől függő. Sok tejterméknél világos, húsoknál sötétbarna. Vizeletem se nagyon sárga, néha áttetsző, ez is változó. Bőröm, szemhéjam nem sárga. Igazából semmi tünetem nincs ezen kívül.


Orvosom nem küld sehova, mert minden más normális. Azt mondja enzim hiány ne foglalkozzak vele. Ez a vastagbéltükrözés is szerinte nem lenne fontos, de a fentiek miatt ajánlja.

Nem tudom, hogy most nézzek egy másik orvost. Kell-e ezzel foglalkoznom?


Köszönöm a válaszokat!



jan. 23. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:
A magas nagyon nem itt kezdődik. Ez az eltérés gyakorlatilag semmi.
jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!