Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszeresen kaparom az...

Kényszeresen kaparom az arcom, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Pattanásaim voltak régen, azokat kinyomtam, már 4. évemben vagyok hogy küzdök ellenük, aztán elment bőrgyógyászhoz, felírta a krémeket amik használtak is. Az előtt kényszeresen kapartam az arcomat, véresre, sebek vannak az arcomon és nagyon csúnya, de nem bírom abba hagyni, amikor stresszes vagyok vagy ideges, feszült, negatív hangulatban vagyok... mindig kaparom amíg kikaparom véresig és még akkor sem áll le a kezem, csak kaparom és kaparom. Már sírok, hogy miért teszem, amikor nem stresszeltem akkor 3 nap alatt helyre jött szépen az arcom és büszke voltam magamra... de egyszerüen félek, hogy nem tudom abba hagyni és egész életemen át ez fog menni. Nagyon csúnya az arcom, sebekkel van tele, salyog az arcom, fáj nagyon, de nem tudom abba hagyni, mondtam a bőrgyógyásznak, de nem igazán tudott ellene tenni semmit.

Kérlek segítsetek! Szép arcot szeretnék végre, valami módszer ami segíthetne.

Volt 1 hónapig nem kapartam de újra becsúsztam...



jan. 25. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezen nem a bőrgyógyász segít, hanem az önfegyelem és egy pszichológus. De ha magadtól nem tudsz leállni, a pszichológus sem fogja tudni megállítani a kezed.
jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem tudod, hogy súlyos kényszerbetegséggel pszichiáterhez kell menni! Nem igaz, hogy nem tudod! Ez már rohadtul nem pszichológusi kompetencia, hanem masszívan pszichiáteri. Nagyon sürgősen, holnap. Gyógyszer és lehetőleg pszichoterápia, de gyógyszer mindenképp. Ne húzd az időt, nincs csoda.
jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél fel cérnakesztyűt
jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
mi az a cérnakesztyű? Ne hülyéskedjetek már, nincs baj az agyammal, szimplán kaparom az arcom és valami módszert keresek amivel leállithatom a kaparást... mondtam pszichológusnak, de azt mondta "ne kapard éy kész" szóval... nem ért semmit... tényleg kaparom és fáj... nem bírom már
jan. 25. 20:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis nincs baj az agyaddal, rendkívül komoly baj van az agyaddal, nem is kicsi! Hogy egy diplomás pszichológus ilyet mondott, azt meg nem hiszem el! Haladéktalan pszichiáterhez KELL menned! Ne várj, mert úgy elfertőződhet, hogy több havi antibiotikummal tudod kikúrálni, látványra pedig maradandók lesznek a hegek. Súlyos szorongásod van! Amúgy miféle pszichológus volt az, mért mentél el hozzá?
jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát, 200 lejt fizettem 1 òra 45 percre:))) akkora pszichológus... most másikhoz járok, jövő héten lesz az első találkozá vele... felolvasom neki amit írtál, de szerintem ebbe nem fof beleegyezni, tényleg nem tudom! de amugy koszi, csak ezzel nem tudok mit kezdeni:)
jan. 25. 20:38
 7/11 A kérdező kommentje:
normálisan beszélek az emberekkel és vannak barátaim, egyedül ezzel küzdök... nem vagyok drog függő csak cigi meg egy kicsit szex, de nem igazán a második. Ezzel szerintem nincsen baj
jan. 25. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem mondod komolyan, hogy azt hiszed, hogy akivel pszichés baj van, azzal egyszerre öt? Hogy kötelező egyszerre alkoholistának lenni meg szociális fóbiásnak meg drogosnak, különben tilos orvoshoz menni? Tüdőgyulladással se mész orvoshoz, mert nincs hasmenésed? Semmilyen magyarázatot nem tudsz arra adni, hogy mért nem mész pszichiáterhez. A semmitől egészen biztosan nem fog elmúlni. Szorongásoldót kell szedned.

"Ebbe nem fog beleegyezni." Mibe? De ilyen súlyos és konkrétan fertőzésveszélyes testi önsértésre már nem csak pszichológus kell, hanem pszichiáter. A pszichológus még ha ér is valamit, majd fél év múlva. Neked most azonnali megoldás kell. Hogy beszedd a gyógyszert és lenyugodj.

jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de én nem értem ezt a pszichiáteri dolgot, megvárom mit mondd, a pszichológus, ha azt mondja menjek akkor megyek, de másképp nem... nem tudom, hogy hogyan kell pszichiáterhez bejelentkezni. Gondolkodtam ezen, de nem is akarok gyógyszerfüggő lenni
jan. 25. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomásos is gyógyszerfüggő? Csak merthogy egész életében szedi a vérnyomáscsökkentőt. A cukorbeteg is gyógyszerfüggő? Merthogy egész életében inzulint használ! A gyógyszerfüggőség szó betegség kezelésére használt gyógyszernél nem releváns, egyszerűen teljesen mást jelent. Pillanatnyilag arckaparásfüggő vagy. Az jobb? Kifejezetten szenvedsz tőle, és még veszélyes is. Ilyen előzmények után nem hagyatkoznék a pszichológusra, ha nálatok olyanok, mint a 200 lejes. Ha azt mondja, hogy ne menj pszichiáterhez, és az arckaparás marad, akkor megrántod a vállad, hogy hát ez van? Kifejezetten veszélyes, amit művelsz, mert beviszed a véráramba a baktériumokat.

Nem tudom, hogy Romániában kell-e beutaló, Mo-on nem, csak időpontot kell kérni. De ha ott kell, akkor kérsz a háziorvostól. Nyilván ott is van a szakrendelőben pszichiátria.

jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!