Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik vitamint hogy kell szedni?

Melyik vitamint hogy kell szedni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy miből mennyit kell bevenni, de azt nem tudom, hogy lehet e egyszerre, külön kellene esetleg vagy napszak is számít?

Rendeltem kollagént, amit kifejezetten reggel kell inni azt írja. Rendeltem hajvitamint (magic hair biotin bomb). Azt tudom, hogy a kollagénnel nem lehet egyszerre beszedni.

Ezenkívül rendeltem Vas és Magnézium Gumivitamint is.

Azt tudom, hogy a Vasat és a Magnéziumot külön kell.

Esetleg van valami feltétel, hogy napközben kell vagy inkább este vagy reggel? Illetve hogy a kollagénnel (Magic hair) lehet e egyszerre vagy érdemesebb órákkal később?


jan. 29. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A szervezetedben kábé 8 millió féle vegyi anyag kering, amit az elég jól lekezel. Gondolod, fennakadna azon a feladaton, ha egyszerre 2 féle vitamint kellene feldolgoznia?

Amikor jóízűen megeszel egy szelet húst sült krumlival és salátával, egyszerre kerül a szervezetedbe 100 féle aminosav, 20 vitamin és többszáz egyéb anyag, és mégis rendben lemegy az emésztés és feldolgozás nem?

jan. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kései Sirató ***** válasza:

Magnézium és kálcium bevitele között teljen el 3 óra, mert gátolják egymás felszívódását. Baj nem lesz, az 1. válaszoló is leírja ,hogy a szervezet sok mindenhez hozzá van szokva, de ha már az ember valamiért pénzt ad ki, akkor hasson is a legjobban.


A vas jobban felszívódik C vitamin jelenlétében, mint anélkül, érdemes C vitamint is bevenned egyidejűleg.

febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!