Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ellene?

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék haspuffadás ellen? Reggelre visszább húzódik kicsit, de estére úgy nézek ki, mint aki lassan szűl. Nem értem miért alakult ki. Allergiám nincsen az kizárva. Étkezésemen nem változtattam és régen nem volt ilyen problémám. 48kg-os nő vagyok.

jan. 30. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Megfelelő folyadékfogyasztás: Győződj meg róla, hogy elegendő vizet iszol naponta, mivel a megfelelő hidratáltság segíthet a puffadás csökkentésében.

2. Élelmiszerintolerancia: Bár azt mondod, hogy allergiád nincsen, érdemes lehet figyelni, hogy bizonyos élelmiszerek esetleg okozhatnak-e problémát. Néhányan érzékenyek lehetnek a laktózra, gluténre vagy más élelmiszerösszetevőkre.

3. Rostban gazdag étrend: Fogyassz elegendő rostot, mivel ez segíthet az emésztési folyamatok szabályozásában. Zöldségek, gyümölcsök és teljes kiőrlésű gabonák jó rostforrások.

4. Fizikai aktivitás: Mozogj rendszeresen, mivel a testmozgás serkenti az emésztést és csökkentheti a haspuffadást.

5. Kis étkezések: Próbáld meg kisebb, gyakoribb étkezéseket fogyasztani, hogy ne terheld túl a gyomrodat egyszerre.

6. Probiotikumok: Fontolóra veheted a probiotikumok szedését, amelyek segíthetnek a bélrendszer egészségének fenntartásában.

febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!