Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábtörés segítség?

Lábtörés segítség?

Figyelt kérdés

Sajnos, 2 napja eltört a jobb lábam. Csak egy csont tört el a kisebb. Meg lett operálva, aztán 2 éjszakát kórházban voltam.

Mint egy örök mozgó nehéz ez, hogy alig bírok menni bottal is. Most fekvő gipszem van, de 2 hét és járó lesz. Valaki járt már így? Vérhigitot magamnak kell szúrni( nagyon fáj már annak a helye is) nagyon sok fájdalomcsillapítót is kell szedjek.

Sajnos, jobb oldalas vagyok, így a bal lábam kicsit gyengébb, de most az a “főnök”. Valami ötletek, hogy lehetne jobb a helyzet? Mennyit kelljek fel? Aki már átélte ezt tudna írni? Nagyon rosszul érintett, infuzio helye is faj. Soha nem voltam meg mutve azelőtt,a és nem éjszaka után kórházban. Teljesen ki vagyok.



jan. 30. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt,hogy 23L
jan. 30. 17:59
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem éjszakáztam kórházban*
jan. 30. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hetig voltam gipszben. Ne mindig ugyanoda szurd a az alvadasgatlot, hasi bort ha osszecsiped, oda a legegyszerubb, es nagyon lassan nyomd be, probaltam felkarba, combba is, de mindketto fájdalmasabb volt.

Szar, de majd jobb lesz. Viszont ne terheld amig nem engedik, nehogy rosszul forrjon össze. Ki kell birni ezt a par hetet nyugton.

jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve volt eltörve a bokám. Műteni nem kellett, de már 60 körül voltam... Sokat számított, hogy a rendszeres otthoni torna miatt nem voltam teljesen tehetetlen. Pl Kádfürdőztem, gipszes lábam feltettem a kád szélére. Fürdés végeztével a fiaim akartak kiszedni a kádból, de ment egyedül is. Rászoktam később arra, hogy fürdés helyett zuhanyzom: a kádba ülőkét tettem /gipszes lábam most is a kád szélére feltéve, úgy nem lett vizes/. Lépcsőn viszont 2 alacsony lépcsőfok is leküzdhetetlen akadály volt, az már csak a járógipsszel sikerült. Ha főztem, vagy mást csináltam /ez még a fekvőgipsz idején volt/ odatettem egy hokedlit és a törött lábammal arra térdelve, a másikkal földön állva egész jó volt. Járókeretet írass fel, sokkal jobb, mint a mankó.

A vérhígító muszáj, azt szúrni kell otthon is.

Járógipszből a könnyítettet kértem, azért kell fizetni, de megérte: azzal már messzebbre is eljártam, tömegközlekedve. Amikor a gipszet levették alig tudtam járni, de pár nap + gyógytorna és fokozatosan minden helyreállt.

Az első kórházi éjszaka...az nem jó. De aztán már az sem olyan félelmetes.

Gyógyulj meg, minden jót!

jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is gipszben van a lábam 5ik hete...ha minden igaz jövő hét végén leveszik a gipszet. Ha van kérdésed, kérdezz nyugodtan privibe is.

N/35

jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!