Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez lábtörés...

Mennyire normális ez lábtörés alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos, a hétvégén eltört a lábam, eléggé friss, operáltak, kórházban voltam pár napot. Alig van étvágyam, gyengének érzem magam. Szedem a vitamint, de mivel tudnék étvágyat csinálni? Még? Kinek mi vált be? Antidepresszánst szedtem, attól megnőtt az étvágyam, de az erős gyógyszerek miatt most leálltam. Ki járt már így? Megvisel ez az egész szitu most.

febr. 1. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyél kis adagokat gyakran. Inkább egyél 3-4 óránként kis adagokat, minthogy naponta háromszor nagy adagokat.

Válassz tápláló ételeket. Győződj meg róla, hogy a szervezeted megkapja a szükséges tápanyagokat a gyógyuláshoz. Koncentrálj a fehérjére, a zöldségekre és a gyümölcsökre.

Igyál sok folyadékot. A víz segít a szervezetednek hidratált maradni, ami fontos a gyógyuláshoz.

Kerüld a nehéz ételeket. A nehéz ételek megnehezíthetik az emésztést, és még jobban rontanak az étvágyadon.

Mozogj rendszeresen. A mozgás segíthet az étvágy növelésében és a hangulat javításában.

Próbálj ki étvágygerjesztő gyógynövényeket. Bizonyos gyógynövények, mint a gyömbér, a borsmenta és a kamilla, segíthetnek az étvágy növelésében.

Beszélj az orvosoddal. Ha az étvágytalanság továbbra is fennáll, beszélj az orvosoddal. Lehet, hogy van egy mögöttes ok, ami az étvágytalanságodat okozza.

febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már minden ok, eszem… Kicsiket. :) koszonom
febr. 2. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!