Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Crohn-betegség, adókedvezmény....

Crohn-betegség, adókedvezmény. Tényleg nem jár?

Figyelt kérdés
2020 február óta van diagnosztizálva a betegségem. Az első félév maga volt a pokol, de azóta gyógyszerekkel kezelhető. Néha fellángol, olyankor szteroidot ír a dokim, és pár nap alatt jobb. Egyszer még régebben kérdeztem tőle, hogy tud-e adókedvezményhez igazolást adni, de azt mondta nem olyan szintű a betegségem. Egy ismerősöm viszont nem rég ugyanezzel a BNO kóddal, ami nekem van (K5090) közel 500 ezer ftot kapott visszamenőleg, mert Ő sem tudta addig, hogy jár adókedvezmény. A dokim szerint nem vagyok vele kezelve, évek óta csak gyógyszert ír fel, így nem vagyok rá jogosult. Ez tényleg így van vagy érdemes lenne másik szakorvost felkeresni ezzel? Mivel nem gyógyítható a betegségem gondolom, ha 2020-ban rákerült a leletemre a K5090 BNO kód akkor az most is érvényes, bár az utolsó leletemen tényleg nem szerepel már.
febr. 1. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Jár, crohn és colitis betegségre is. Én mindig igényem, évi egy összegben, de havonta is lehetne.


Szerintem menj másik gasztroenterológushoz, nagyon nem hangzik profinak, amit az adókedvezményről állít, az nagyon nem így van, igenis jár neked... Lehet a kezelésed sem megfelelő, a fellángolásokra nem mindig megoldás a szteroid, biológiai kezelést érdemes megfontolni.


Gyere a Facebook csoportba, ott tudnak a sorstársak segíteni, akár orvost is ajánlani, hogy kell visszamenőleg igényelni maximum 5 évig a kedvezményt stb. Nekem is sokat segít a csoport.



Facebook csoport neve:

IBD (Crohn - Colitis) Betegek Egymásért

febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, sajnos nagyon félvállról veszi a dolgot, minden fellángolásnál azt mondja, hogy próbáljuk meg a gyógyszert, és ha nem segít tovább megyünk. Eddig mindig segített, de néha jó lenne egy kontroll vagy valami. Kisvárosban élek, itt Ő azt egyetlen gasztroenterológus, de valószínűleg inkább megpróbálok megyeszékhelyen egy normálisabb orvost.

Facebookom nincs, de köszönöm az ajánlást, lehet csinálok egy profilt, hogy több infóhoz jussak.

febr. 1. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Megyeszékhely jó ötlet, Budapesten is van sok jó orvos, IBD centrum, keress inkább másik orvost. (az IBD a két betegség, a crohn és colitis gyűjtőneve)


Pár havonta megéri erre szánni egy szabadnapot, odautazni, vizsgálat/konzultáció, majd vissza.


A gyógyszereidet pedig a háziorvos is fel tudja írni, ha a gasztroenterológus ad javaslatot, az 15 hónapig érvényes, azzal a háziorvos is felírhatja a rendszeres gyógyszereket.


Még ezt a honlapot ajánlom:

Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesülete

[link]


Ez a betegségünk egyesületi honlapja.


Segít a honlap és a Facebookra csoport is, hogy érezd, nem vagy egyedül, illetve sok praktikus tanáccsal is.


Ha írsz várost, mi van neked közel, megnézem a csoportban, melyik orvost ajánlják ott.

febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Debrecen és Nyíregyháza van hozzám a legközelebb. Köszi a segítséget!
febr. 1. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Debrecen:


Dr. Kacska Sándor

Dr. Palatka Károly

Dr. Gyenes István



Nyíregyháza:

Dr. Szegedi László

Dr. Ágoston Lóránt



Ha nem a lakhelyeden mész orvoshoz, utazástérítés is jár.

[link]

febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!