Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet fiatalon visszér problém...

Lehet fiatalon visszér problémánk?

Figyelt kérdés

Idén leszek 20 éves és ma reggel zuhanyzáskor vettem észre, hogy a két vádlimon lilás/rózsaszínes csíkok vannak. A balon nagyon sok, 1-5 cm-esek a jobbom kevesebb, mindegyik függőlegesen. Nem tudom, hogy visszér lenne vagy valami más, de bevallom kissé megijedtem.

Mi lehet ez?


febr. 5. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Visszértágulat, hétköznapibb nevén visszér, nagyon nagy százalékban genetikai eredetű, lehet befolyásolni testmozgással, tornával, harisnyával/zoknival, megfelelő testsúllyal de ha pl a felmenőid közt a női/férfi oldalon mindenkinek van, akkor nagyeséllyel leszel te is ilyen.

Csíkok kicsit érdekesek, milyen formában vannak?

Lehet bőrszín függő de nekem a vénáim inkább kékes-zöldes-lilásak, mint rózsaszínek. Nagyon felületi a dolog? Azok inkább “spider veins” névre hallgatnak, simán lehet hogy megjelennek 18-20 évesen is, akkor is egészséges életet él az ember, ha hajlamos rá.

febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Édesapámnak és az ő felmenőinek, szinte mindenkinek volt.

Mostmár erősebb és ki is rajzolódnak, olyan mintha az erek lennének, csak nem kék, hanem lilás rózsaszín, de van amelyiknél belül van egy lilás kék csík is. Kacskaringósak, mostmár sok összeköttetésben van a többivel.

És igen szerintem teljesen a bőr felszínén van, nem türemkedik ki viszont.Utánanéztem a spider veinsnek, de arra annyira nem hasonlít, bár ha kezdetleges lehet később kialakul.

febr. 5. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A nővérem vádliján nagyon régóta van, de ő kövér, nem írod, te hány kg vagy. Most 36 éves, volt három szülése, azóta még sokkal jobban látszik, de már 20 éves kora körül is látszott mindkét lábán, ahogy te is írod, csak neki a súlya miatt.
febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
157 cm vagyok és 55kg. Szerintem ez nem számít soknak.
febr. 5. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
4# igen, ez semmi. Valószínűleg a genetika akkor.
febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!