Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha valaki hirtelen...

Mit jelent, ha valaki hirtelen azt mondja hogy "Nem tudok koncentrálni!"?

Figyelt kérdés

Egy tevékenysége közben hirtelen megáll, olyan mintha nem jutna eszébe valami, ezt mondja és pár percig csak néz maga elé. Aztán amikor elindul, keresi a poharát az asztalon, de a szokásos helyre van rakva (fali pohártartó), tehát átmeneti figyelemzavara van. Elég kétségbeejtő látvány. Amúgy tevékeny emberről van szó aki mindig ott van fejben, nem szokott ilyen előfordulni vele. A tekintete átmenetileg olyan volt, mintha nézne maga elé. Elég sok probléma foglalkoztatja, de alapvetően "optimista" hozzáállású személy.


Lehet ennek valamilyen pszichés oka?


Én a kovidnál tapasztaltam ilyesfajta figyelemzavart, az úgynevezett "agyi köd" jelenségnél.

Elég lassan rázódtam vissza, picit félelmetes volt.



febr. 5. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Többesélyes a dolog...

Lehet tényleges leblokkolás is, de lehet "csak" annyi, hogy a környezeti viszonyok, esetleg valami betegség/fáradtság hatása nem tette lehetővé a 100%-os odafigyelést.

febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Tininél epilepszia, felnőttnél stroke is lehet ilyen.
febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"tényleges leblokkolás"

"környezeti viszonyok"


Ezek alatt mit értesz?

febr. 5. 13:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Évek óta viszonylag eleget alszik, de régebben sokáig olyan volt az életvitele hogy csak pár órát, szóval nem valami jó ez se.
febr. 5. 13:48
 5/9 A kérdező kommentje:

"Tininél epilepszia, felnőttnél stroke is lehet ilyen."


Nem nyugtattál meg. Én leblokkolásnak és figyelemzavarnak érzékeltem, 1-2 perc volt, de inkább az "agyi ködhöz" tudnám hasonlítani, amikor nekem se jutottak eszembe a dolgok és nehézkes volt a gondolkodás, de egy kis odafigyeléssel vissza tudtam rázódni.

febr. 5. 13:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Annyit tudok mondani hogy most nagy a szél és ilyenkor többen nem vagyunk jól, én se mindig érzem jól magam, fiatal korom óta ingerültebb, feszültebb vagyok.
febr. 5. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Most nem értem... miért E/1-ben írtad? A kérdésedben magadról kérdeztél?
febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Idősebb személyről beszélek, de nekem is voltak hasonló tapasztalataim az agyi köddel.
febr. 5. 14:04
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt írja a Köpönyeg🐸:


Fronthatás: Erős meleg


"Erős melegfronti hatás terheli szervezetünket, mely különösen megviselheti az időseket és a krónikus betegeket, de az egészséges szervezetre is hatással lehet. Az arra érzékenyeknél fejfájás, alvászavar, fáradékonyság jelentkezhet, továbbá fizikai és szellemi teljesítő képességünk is romolhat. Ennek köszönhetően sokaknál figyelmetlenség, koncentrációs zavar jelentkezhet, ami növeli a balesetek előfordulásának kockázatát. A szív-és érrendszeri betegeknek különösen megterhelő ez az időjárási helyzet. Náluk jellemzően vérnyomás-ingadozás, szédülékenység alakulhat ki."


[link]

febr. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!