Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet összefüggés az alkoholiz...

Hans Pötterman kérdése:

Lehet összefüggés az alkoholizálás abbahagyása, és bél bajok között?

Figyelt kérdés

Január közepe óta teljesen befejeztem az ivást, sajnos kissé belecsúsztam az utóbbi években.

Nem sokkal utána eléggé felborult az emésztésem, puffadás, görcsök, kétszer még hasmenésem is volt. Azelőtt ilyesmi nem fordult elő,főleg nem a görcsök. Létezhet az,hogy az alkohol egyik napról másikra abbahagyása borította fel a bélflórát, és "meg kell szoknia" az alkohol mentes életmódot? Azóta már egyébként rengeteget javult,de még nem 100%-os.



febr. 10. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha a szervezet elkezdi kiüríteni a mérgeket, azt több úton keresztül is teheti. Bőr - kijön pl. egy csomó pattanás, tüdő - köhög, harákol (jellemzően a volt dohányosok), vizelet, és - ahogyan nálad is - a bélen keresztül.
febr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam én is! Most hogy mondod, köhögök is elég sokat, habár soha nem dohányoztam. Köszönöm a választ!
febr. 10. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Prebiotikumok, probiotikumok sokat segíthetnek, na meg a jó öreg friss levegőn mozgolódás.
febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!