Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek inzulin rezisztenciàja...

Akinek inzulin rezisztenciàja van abszolút nem ehet édességeket? Süti csoki ilyenek?

Figyelt kérdés
febr. 13. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De igen ehet. Csak nem fehérlisztest, nem cukrost és nem mértéktelenül.

Teljeskiőrlésű lisztből édesítőszerrel. Én pl diawellnes 1:4 édesítőszert használok sütikbe. Van egy 160 grammos csoport a facebookon. Ott rengeteg kipróbált sütirecept van fent.

Arra figyelj hogy a teljeskiőrlésű liszt kicsit másképp viselkedik mint a sima fehér, több vizet vesz fel.

febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Olyat amiben cukor van, abszolút nem. Édesítőset ehet de azt sem fehér liszteset. Pl ehet cukormentes csokit, de egyszerre csak pár kockát max.

Illetve ehet sütit ha csak teljes kiorlesu lisztbol keszult, edesitoszerrel a cukor helyett. Viszont abból sem akármennyit. Számolnia kell hogy egy étkezésre mennyi szénhidrátot visz be

febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve vannak cukormentes csokik. Nekem pl az aldis choceur édesítős csokija jön be. Van piros mogyorós 0% cukorral az is nagy finom. Viszont méregdràga. De mivel úgy sem nyomhatunk be 2 táblával ebből sem , így azért megveszem.
febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez butaság, hogy egyáltalán nem lehet enni. Lehet enni simát is. Csak mértékkel.
febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Végül is nagyjàból vagy akkor úgy mondom, a legtöbb étel átalakítható a mi verziónkra.

Pl minden leves, főzelék, étel nálunk tk lisztből van. Itt egyszerű az átállás. Nincs nagy különbsèg ízben. Meg sem érzed.

A sütiknél már nekem nehezebb volt. Hiàba sütök nagyon jól hagyományosan, azért inzulinrezisztens verzióban volt ami nem ízlett, nem sikerült úgy stb… ez nekem nagyobb kihívás volt.

Tésztàknál az aldis teljeskiőrlésű jött be a legjobban árban és ízben. De van szinte mindenhol. Csak a sparban 800-1200 ft az ára.Neked kell kitapasztalni mi ízlik. Mit bírsz.

Amit nem tudok megenni tk lisztből az a tojásos nokedli. Ahhoz rendeltem kamut lisztet ami méreg drága de nagyon finom és ehetjük.

A neten vannak jó oldalak. Nekem kàlci diétás receptjei nagyon beváltak egytől egyik. Illetve hagymalekvár is a facebookon. Pl az inzulinrezisztenseknek való krèmese szinte olyan mint az eredeti.

Kitartás és menni fogsz. Csak ne add fel ha nem sikerül, akkor keress más receptet mert azért sok recept is van a neten ami nem az igazi.

febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4

Azért ezzel a mértékkel vitatkoznék.

Nyilván aki túlsúlyos és eddig össze vissza zabált mint én is, ott a mérték segíthet valamit.

De aki sovány, mert sokan vannak 50 kilósan is inzulinrezisztensek, ott a mérték nem hiszem, hogy meghatàrozó.

Kérdező te inkàbb hagyd el a cukrot. És ha helyrejössz akkor sem àllhatsz vissza a régi életmódodra, de akkor beleférhet a mértékkel mint amit a 4-s javasolt. De addig elkell jutni.

febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni hogy a metformin tartalmú gyógyszert kell szedni mindenképp?
febr. 13. 11:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 1 év sport ès diéta nem segített. Kellett a gyógyszer. Van akinek elég a diéta sport. Ezt az orvos làtja a leletedből.

Bár vannak nem hozzàértő orvosok. Az egyik nem írt rá. Akkor itt utána kérdeztem és egy válaszoló szerint erre már gyógyszer kell. Időközben másik orvoshoz kerültem ö meg azonnal 1500 mg merckformint írt, mert csináltak újra terhelést és rosszabb volt mint az első.

febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8 As: és az egy év alatt fogytal is valamennyit?
febr. 13. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, 15 kilót 4 hónap alatt
febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!