Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy éven át minden éjszaka...

Ha egy éven át minden éjszaka csak 5-6 órát alszok, annak később lehet szövődménye? 26/N

Figyelt kérdés
Mióta új munkahelyem van, azóta minden éjszaka csak 5-6 órát alszok. Most viszont a napokban azt tapasztolom, hogy egyre fáradtabb, álmosabb vagyok esténként. Holott mindig tomboltam, sorozatoztam esténként. Most meg már 9-kor csukódik le a szemem.

febr. 16. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Lehet akkor, ha a szervezetednek több alvásra van szüksége.


Az alvás tipikusan az a dolog, ami nem meghatározható, hogy kinek mennyi szükséges. 8-at mondanak, de ez csak amolyan mankó, mert valamit mondani kell.


Valaki simán alszik 10 órát is, én 33 éves vagyok, életemben nem aludtam még 10 órát... Soha. Még akkor sem, mikor másnapos voltam.


Valaki mindig éjfél után alszik el és teljesen jó a közérzete, én ha 11 után alszok el, minden bajom van, még akkor is, ha mondjuk nem kell 5-kor kelnem, mert magamtól megébredek 7-8 óra alvás után.


Láttam valahol egy videót, amiben idősebbek adtak tanácsot a fiataloknak, és volt benne egy ilyen rész, hogy: "Sleep when you're sleepy". Tehát aludj, mikor álmos vagy.


Ez nagyon igaz! Szerintem sok embernek ezért van vagy alakul ki alvászavara és ezért fáradt folyton, mert bár álmos lesz mondjuk este 9-kor, nem fekszik le aludni, hanem telefont nyomkod, fél óra-1 óra múlva átesik a holtponton, utána már sokkal nehezebben alszik el, már nem is olyan fáradt, stb., és ez kihat a mindennapokra.


Ha a szervezetednek szüksége van rá, de megvonod tőle, annak lesz következménye. Ha nincs szüksége (így nincs is megvonva tőle) nem lesz probléma ebből hosszútávon.

febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Viszont én éjfélig fent vagyok mindig, mert nem vagyok álmos. Most egy ideje azonban már 9-kor aludni tudnék. Nem értem :/
febr. 16. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!