Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszaka "bénulás"?

Éjszaka "bénulás"?

Figyelt kérdés

Állandó délutános műszakban dolgozom, este 10 körül fekszem le aludni, a hátamon aludtam el tegnap. Éjjel 1-kor arra ébredtem hogy pisilnem kell. Kinyitottam a szemem, de nem bírtam megmozdulni. Nyaktól lefelé béna vagyok. Pár percig gondolkodtam hogy mozgassam meg magam, nagyon lassan a kezemet centinként elkezdtem csúsztatni a lepedőn. Olyan mintha ólom lenne rajtam.

Aztán ugyanígy a talpamat húzom felfelé.

Már többször előfordult velem ez, volt hogy a férjemnek szóltam, fordítson az oldalamra.

Mi lehet ez? Gerinc érintettség miatt? Van 3 helyen kialakuló porckorondeformitásom, illetve gyakran fáj a derekam. De ez olyan mintha az ízületeim izmai merevednének le. Az összes, nyaktól lefelé.


febr. 10. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alvásparalízised volt😄
febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalízisnek (=alvási bénulásnak) tűnik, de orvos lásson mindenképp. Itt van róla egy cikk: [link]
febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ezt említettem reumatológus aki, nem mondott rá semmit, illetve azt, hogy nem tudja mitől lehet.

Én is erre az alvásparalizisre gondoltam, de én kinyitom a szemem, tudatomnál vagyok és beszélni is tudok.

febr. 10. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Paralizis...üdv a szenvedők közt😂
febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most már legalább nem ijedek meg. Az elsőnél azért ijesztő volt.
febr. 10. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer úgy jártam hogy kiakartam húzni a bal karomat a párna alól, és totál le volt lőve az egész karom! Az agy kiadta a parancsot 2X-3X is, és semmi! kellett kb. egy jó perc hogy üzemeljen, ez alvás közbe volt.
febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alvási paralizis. Én úgy kezelem hogy ilyenkor mindig vissza alszok
febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!