Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Trombozis elleni injekció?

Trombozis elleni injekció?

Figyelt kérdés
Majdnem kettő hete szirkm magam, egy kettő helyen nehezen gyógyul (comb), kukás zöldes és egy csomó van a bőrben kettő helyen pont a zöld foltnal. Normális ez? Vagy mi lehet?

febr. 17. 18:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Szurom *
febr. 17. 18:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Lilas* telo javit.
febr. 17. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szubkután, vagyis a bőr alatti kötőszövetbe (zsírszövet) kell beadni - egyszerűbb oda, ahol vastagabb a zsírréteg. Hasba szokták javasolni alapból, pl. műtét után, amikor "csak" pár hétig kell szúrni, egyik nap egyik, másik nap másik oldalon, ott elég nagy terület van, ahová lehet szúrni. Össze kell csípni a bőrréteget és a bőrre merőlegesen kell beszúrni. Találsz erről videókat YT-on - arra keress rá, hogy "szubkután injektció beadása" vagy "Clexane beadása" (gondolom azt kapsz).


Sajnos ha pont eltalálsz egy kis eret akkor igen, belilulhat, mondjuk csomó nekem soha nem volt. Én Leiden-es vagyok, terhesség alatt végig kell szúrnom - most már a hasamba nem tudom, úgyhogy combba (felül, oldalt, ahol husis), a "szerelemfogantyúba" (oldalt, a csípő feletti hurkába) és a popsim magasságában, oldalt szúrom, ott is van egy kis zsírréteg.


Szóval normális, de oda ne szúrd, ahol most lila/zöld, próbáld mindennap máshová, has, comb (ahol van zsírszövet), popó oldala stb.

febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyébként ez a Clexane az egyik legrosszabb fecskendőben van, nagyon sok subcutan injekciót adtam már be páromnak, de a Clexane tűje sokkal nehezebben megy be a bőrbe, mint más, valahogy mintha nem lenne olyan éles. Lehet emiatt is véraláfutás vagy bőrsérülés.
febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!