Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meghalhatok amiatt, hogy a...

Meghalhatok amiatt, hogy a trombózis elleni injekciót a felkaromba adtam nem a hasamba/combomba? 20/F

Figyelt kérdés

Lágyéksérv műtétem volt és utána 3 adagot is a felkaromba adtam be. De most elolvastam a betegtájékoztatót és azt írják, hogy hasba vagy combba kellett volna. Itt a gyakorikérdéseken írta valaki, hogy 3 hétig a karjába adta vakbélműtét után és kétoldali tüdőembóliája lett. Most nagyon aggódok, és holnap tudom csak felhívni a sebészt. Ja és lehet hogy izomba ment az injekció pedig az is le van írva, hogy tilos izomba adni. Nagyon fájt amikor nyomtam be és most is fáj picit és mintha zsibbadna is.


Meghalhatok emiatt egy hirtelen fellépő trombózis okozta tüdőembólia miatt?


Vagy amiatt hogy LEHET hogy izomba ment?


2019. júl. 29. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok orvos, de én ennél kisebb dolog miatt hívtam a saját sebészem. Küldj neki smst, pláne, ha magándoki.


Egyébként szerintem a trombózis ellenes gyógyszer vérhigító, mert a trombózist vérrög okozza, a tüdőembólia szintén vérrögös dolog, szóval szerintem ez marhaság, és nem fogsz meghalni, aki ezt írta, az is összekeverhetett valamit.


Ha magándoki, mindenképp írj smst.

2019. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én injekcióztam a férjemet és az anyukámat ilyen szurival. Mindig a karjukba kapták. Szóval ne aggódj!
2019. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk izomba nem lehet adni, csak bőr alá. Izomba csak szakember adhatja.

Előző voltam.

2019. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azt nem értem,miért kell műtét után vér higitót beadni.Nálam pont ezért csúszik a műtét,mert másik betegség miatt még pár hónapig vér higitót kell szednem.

Tőlem a kórházban is megkérdezték hova kérem.A hasba szokták adni,mert itt fáj legkevésbé.

DE napi 1 x csak .

2019. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajod, rengeteget adtam felkarba magamnak, sőt, a kórházban is oda kaptam.

Izomba nem mehetett, rövid a tű ahhoz.

Ez pont arra van, hogy ne legyen trombózis, azaz tüdőembólia sem lehet!

A felkarban fáj és zsibbad a legjobban, hasfalba célszerű adni, az kevésbé kellemetlen.

2019. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kórházban is oda adták a műtétem után. Ne aggódj emiatt.
2019. júl. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!