Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jo ötlet így szedni a béta...

Jo ötlet így szedni a béta blokkolot?

Figyelt kérdés

Túl adagoltak a pm gyogyszerem es egy alkalommal felment a pulzusom 206-ig,szivritmus zavarom lett.

Elektromos terápiát kellett alkalmazniuk, mert gyogyszerrel nem tudtak levinni.

Béta blokkolot (bisoprolol ratiopharmot 5mg reggel) írtak fel. Na most nekem ez előtt az eset előtt mindig 110/70 - 85-os nyugalmi pulzussal volt kB a vernyomasom.

Mióta beszedtem ezt a bisoprololt, ma pl már úgy csináltam, hogy csak reggel es csak a tabletta felét, lement 88/61 71-es pulzusig is. Ez nem gond szerintetek? Egyáltalán indokolt ezt szedni ha csak a túl adagolás miatt működik túl jelenleg a szívem is? Előtte alulmukodo voltam.

Egy másik kórházban azt mondták elég ha akkor veszem be a bisoprololt ha érzem, hogy nagyon pörög a szivem. Na es ebből nem lenne baj? Hogy csak alkalom adtan szedegetem?



febr. 20. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úristen ember. Ennyire komoly szívproblémával miért nem mész orvoshoz? Ez nem játék!
febr. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvost kellene kérdezni de én úgy tudom nem szedheted a bisoprololt össze vissza azt vagy szeded vagy nem

Jó, hogy nem kaptál szívrohamot 200 fölöti pulzussal az 5mg az nem sok átlagos adag

Nekem is egy időben igen magas volt a pulzusom aztán felmentnem napi 7,5mg-ra is de utána éreztem, hogy nem kell és szépen raktam lefelé 5-re majd 2,5re majd elhagytam

Néha ha nagyon beindul akkor bedobok egyet de mondta az orvos, hogy így ne szedjem

a 110/70 az egy telejsen jó vérnyomás és pulzus csak kérdés blokkoló nélkül mennyi lenne

Nézd te érzed beszélj háziorvossal vagy kardiológiával

febr. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Itt az a baj, hogy a Bisoprolol ennyire nem viszi le a vérnyomást, de kardiológushoz kell elmenni most mit tegyél, mert azt vagy szeded rendszeresen vagy nem. Ha szívritmus zavarod volt vagy nem tudom most van-e még, akkor azzal kell kezdeni valamit. Hülyeség amit mondtak, hogy csak ha pörög a szíved, mert mi van, ha egyszer nem érzed vagy nem figyelsz rá? Egyébként a Ratiopharm nem olyan jó, mint a Sandoz, nekem azzal simán felmegy a pulzusom akár 100ig is, a Sandozzal meg csak kb. 80ig.
febr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kardiológus is csak annyit mondott, hogy kérjek időpontot a varosmajorra szivkaterre.
febr. 20. 06:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre általában eseti gyógyszert szoktak az orvosok felírni amit akkor kell bevenni ha felmegy a pulzus.


De orvos nem vagyok persze, viszont ez nem maradhat így. Muszáj, hogy legyen egy határozott kardiológiai vélemény.

febr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Jaaa,hát ha katéterezés kell az más,azt akkor meg kell csinálni és utána megbeszélni a további teendőket,itt akkor hiába kérdezgeted.
febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a pajzsmirigyhormon túladagolástól lett szapora szívverésed / szívritmuszavarod, akkor szép lassan egyáltalán nem lesz szükséged a gyógyszerre, addig meg teljesen jogos csak akkor szedni, amikor szükség van rá.
febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!