Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az online...

Mi a véleményetek az online testzsír-százalék kalkulátorokról?

Figyelt kérdés

Nekem ez 50 kg/168 cm, 61 éves nőre kihozta, hogy elhízott vagyok:

[link]



#testzsír százalék kalkulátor
febr. 21. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Akkor ez nem egy jó kalkulátor, mert ezekkel az adatokkal alultáplált vagy.
febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt az oldalt. Régen láttam, én is kipróbáltam. Nekem túlsúlyt írt ki 175 cm-hez 60 kilóra :D

De testzsírt nem tud meghatározni. Pont az a testzsír lényege, hogy pontosabb képet adjon. Ezt a magasság és súly nem tudja megtenni minden esetben. Bár inkább sportolóknál nem jó a BMI, vagy skinny fat-eknél.

Valószínűleg mindenkinek túlsúlyt ír ki, hogy vedd igénybe a szolgáltatásaikat jó pénzért.

febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es, pont erre gondoltam én is!
febr. 21. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megbízhatatlan, hisz egyáltalán nem veszi figyelembe az edzettségi szintet.

Nekem 38 százalékot ír ki pedig egy hónapja voltam testanalizisen milliós gépen ami 46 százalékot mondott

febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%

Ebből pont nem tudja kiszámolni, csak a BMI-t, ami önmagában semmit sem ér. Én voltam skinny fat amikor 165 centihez 43 kiló voltam, lötyögött az összes testrészem. Most meg 47 kilóval tiszta tömör, izmos vagyok. Az előbbinél sok volt a testzsírom annak ellenére, hogy sovány voltam, most meg kevesebb annak ellenére, hogy több a súlyom.

Ez a cucc 22,9 %-ot írt most, 2 hónapja voltam sportorvosin ahol 18%-ot mértek. Persze ott nem csak BMI-t néztek.

febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kalkulátor el van cs.szve. Nem néztem meg, mi a baja, de mértékegység-hibára tippelek. Nincs is ott, hogy miben kéne megadni a súlyt és a magasságot.


Vannak olyan kalkulátorok, amik pluszban kérik a csípő-, derék-, nyak- stb. körfogatát. Ezekből már valóban becsülhető a testzsír, van erre kutatás. De semmi nem garantálja, hogy a netes kalkulátor a helyes képletet használja.

febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem veszi figyelembe az izom és zsír közötti különbséget, így használhatatlan.
febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltam úgy, hogy különböző kg-ot írtam be. Mindig ugyanaz az eredmény a testzsír szempontjából, akár sovány vagy, akár normál, akár túlsúlyos, itt mindig zsíros leszel :D Itt nem lehetsz sose jó.
febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!