Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik jár nagyobb felelősségg...

Melyik jár nagyobb felelősséggel, melyik nehezebb az agysebész (idegsebész) feladata vagy a szivsebész?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen melyik "meredekebb" az agyba turkálni, vagy a szivet müteni, melyik orvoson nagyobb a teher? Tudom vagyis gondolom óriási súlya van mindkettőnek, de ki lehet mondani, hol van nagyobb veszély a hibára stb?
febr. 27. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő a szakma csúcsa.

Egyik oldalról megközelítve, ha a szívsebész egy ki hibát is ejt, lehet nem kel fel többet a beteg. Ha az agysebész hibázik, ott kisebb az esély valamivel, hogy meghal a beteg (és most tekintsünk el a maradandó sérülések lehetőségétől).


Másrészt viszont a szív az agyhoz képest egy egyszerű szerv. Sokkal inkább "ismert", míg az agynak az anatómiája ismert, hogy mi mit csinál szintén ismert, de hogy sok dolog miért is működik úgy ahogy, az nem világos.

febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm én laikus vagyok "Ha az agysebész hibázik, ott kisebb az esély valamivel, hogy meghal a beteg (és most tekintsünk el a maradandó sérülések lehetőségétől)." pontosan ezért kérdeztem, ha az idegsebész hibázik a beteg még hazamehet. (igen a hogyan az más...)
febr. 27. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet összehasonlítani szerintem. Kb. olyan mint egy almát hasonlítani egy traktorhoz
márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as abban azért van valami amit az 1es irt.
márc. 2. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!