Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az ember a mellkasára...

Ha az ember a mellkasára teszi a kezét és "rendesen" érzi a szivdobogást, ott tényleg magát a szivet lehet érezni, vagy inkább ütőeret?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, előre is köszönöm a válaszokat.
márc. 1. 10:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszönöm.
márc. 1. 16:42
 12/17 anonim ***** válasza:
Nagyon függ testalkattól és más dolgoktól, hogy lehet-e érezni mellkason. De ha érzed, az a szíved. A szívcsúcslökés pedig bal oldalon, a 4-ik és az 5-ik bordaközben kitapintható, és szó szerint a szív csúcsának a lökése.
márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12 es köszönöm, gondolom teljesen rendben van ha érzem.
márc. 2. 12:18
 14/17 anonim ***** válasza:
12-es vagyok: ha vékony vagy és nincs erős mellizomzatod (mert például nő vagy), akkor igen, abszolút rendben lehet, hogy érzed a szívdobogásodat a mellkasodon.
márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14 es 39 éves FF vagyok de mozgássérült max 50 kilós "stb", köszi akkor biztosan ezért érzem . (ugye többször irtam itt is, nyugodt egyenletes a ritmus)
márc. 3. 10:15
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Igen, akkor ez teljesen normális a te esetedben. Meg azt éreznéd ha nem lenne ritmusos a szívverésed.
márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi azért irtam, hogy ne egy "normális" edzett ff képzelj, én pl sok helyen érzem a kezembe a pulzust is, gondolom mert vékonyabb a bőr ilyesmi. (nem dolgozok vele nem keményedik ilyesmi)
márc. 3. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!