Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 126/68 - 54 a vérnyomásom......

126/68 - 54 a vérnyomásom... És jellemzően hasonló. Hogyan értékelhető ez (úgy tudom, hogy ha a 'per'érték nem magas vagy inkább alacsony, az jó)?

Figyelt kérdés
márc. 6. 10:00
 1/5 A kérdező kommentje:

67 éves vagyok.... Szedek vérnyomáscsökkentőt mert volt infarktusom 12 éve

És persze szedek még koleszterin csökkentőt is többek között

márc. 6. 10:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha szedsz vérnyomáscsökkentőt, akkor rendszeresen jársz orvoshoz is, mert ezt ő írja föl neked. Akkor mindezt vele kéne megbeszélned. A helyedben én mindenképpen megkérdezném tőle, hogy nem kéne-e (lehetne-e) csökkenteni a gyógyszer adagot. Szerintem tök fölösleges gyógyszerrel ilyen alacsonyra lehúzni a vérnyomást - viszont én laikus vagyok. Ha ő azt mondaná, hogy ez így jó, akkor tudomásul venném.
márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy total normalis vernyomas
márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nyilván a vérnyomás csökkentő gyógyszer hatása és általában jónak értékelik. Legfeljebb az a kéréses, hogy ez hogyan hat a fizikai ill. mentális működésre, mert alacsony diasztolés érték nemigen segíti a fizikai munkavégzést (fáradékonyság).
márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok nagyon fáradékony (kicsit talán)....de el-dolgozgatok (otthon, nyugdíjas vagyok...csak otthon dolgozom...kert...ilyesmi)

A kíváncsiságom arra vonatkozott volna, hogy a per-érték (diasztolé) alacsony volta...viszonylag magasabb sistolés érték esetén is értelmezhető úgy, hogy az jó dolog...az a legfontosabb (de legalább is kedvező), ha a per-érték (diasztolé) alacsony...mert az esetleg az erek rugalmasságára utal...vagyis magasabb értékről is vissza tud jönni a nyomás alacsonyabb értékre. Pl. az ideálisnak tekintett 120/80 - as értékben a különbség 40...az általam mért 126/68 -esetén 58...(?)

márc. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!