Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lupus és atopias dermatitis,...

Lupus és atopias dermatitis, összefügghet? 19/f

Figyelt kérdés

Atopias dermatitis bőrbetegségem van. Sajnos testszerte, közepesen durva.

Anyukámnak lupusa van, elvileg örökölhető. Az arcomon van ilyen pillangó alakú vörös bőrpír, eddig én az atopias dermatitisnek tudtam be, de lehet ez a Lupus is akár?

Ez egy autoimmun betegség, mennyire súlyos, hogy gyógyítható, egyáltalán, hogy diagnosztizálható?



márc. 8. 02:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de a lupus inkább nôknél szokott elôjönni, fiúknál sokkal ritkább. Szerintem felesleges ráfeszülnöd erre, ha más tüneted nincsen.
márc. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Küldd el fotóban az anyukád orvosának, ha neki is gyanús, akkor ki fog vizsgálni. Ha nem, akkor atópia "csak". Az ugyanis, sajnos, mindenféle is lehet.
márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Diszkoid lupuszos fickó vagyok, a karomon éveken át csak a Lupus sebei voltak, most téltől többféle felülfertőzött gyulladt dermatitis-em van. A Lupusz tüneteit még jól kezelte aloés krém és gél, de ezekre már csak bizonyos körömvirág jó. Abból sem mindegy, hogy melyik. Egyikre allergiás vagyok és rosszabb lett, mégis ki kellett próbálnom másikat. Közben felmerült nálam a tojásérzékenység is. Úgyhogy elegem van.

Nálam a Lupusz csak hólyagokat okozott, asztma miatt nem vállaltam szteroid kezelést, szerencsére bestagnált és most el is múlt. Csak mivel v.sz.l. a hólyagokkal együtt más ismeretlen gyulladást is kinyomhattam, ettől begyulladt az egész.

ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most Lupusz helyett 5 másik Dermatitis diagnózisom van. Szerencsére 5 naptól a körömvirágtól múlik.
ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!