Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy egészséges vesével mennyir...

Egy egészséges vesével mennyire kell vigyázni a táplálékkiegészítőkkel?

Figyelt kérdés

Kreatin, feherjeporra gondolok.

Nyílván nem ész nélküli mennyiségben.

Húsban gazdag a táplálkozásom,igy fehérjét csak egy adagot(25/30g) szoktam edzés után, vagy a Biotech Hyper mass port amiben ugye van talán 3g kreatin

Teljesen jók az értékeim,diéta sincs elő irva,születésem ota 1 vesém van, de annyit nem ér meg nekem ha bármi kockázata van ezeknek.


márc. 10. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan melyik tápkiegészítőről beszélünk? A kreatin tudtommal semmiben nem befolyásalja a veseműködést, a tömegnövelőpor (ami csak egy drágán eladott szar minőségű cukor) pedig pláne nem. A fehérjepor is csak akkor befolyásolná, ha minden nap 3,0 g/tskg fölött innád a protein turmixot (vagy akkor se), de ilyen szélsőséges ökörséget ma már koxosok sem csinálnak. Ettől függetlenül ha csak egy veséd van, és aggályaid merülnek fel, akkor nyugodtan konzultálj szakorvossal, ne laikus kommentelőkkel.
márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mint említettem Biotech hyper mass fehérjepor,ami tartalmaz kreatint is.

Ezelött sima mezei fehérjeport fogyasztottam, de azt sem nagy mennyiségben,inkább csak amikor úgy éreztem /számoltam hogy kevés volt a fehérje aznap

Nyílván nem szinpadra keszulok, egy átlag atlétikus feszes fizikum a cél.

márc. 10. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!