Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme vitaminokat ill...

Van értelme vitaminokat ill táplálékkiegészítőket szedni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég mélyen beleástam magam a tápkiegek illetve vitaminok és ásványianyagok körébe.

Ne részletezzük, mindenből tudom, hogy milyen formát, miből mennyit, mikor, illetve, hogy mivel mit szabad együtt és mit nem szedni.

Tehát a lényeg, hogy én azt tapasztalom, hogy semmivel sem érzem magam egészségesebbnek illetve se a közérzetem se az alvásom az ég világon semmi nem változott ahoz képest amikor még nem szedtem, csak néha, a nagyon alapokat (c vitamin stb). Az ismerőseim és a családtagjaim akik nagyívből tesznek az egészséges életmódra és a vitaminokra ők is köszönik szépen jól vannak és nem hiányoznak ezek nekik. Tehát vagy rossz a tápanyagfelszívódásom (ilyen van?) Vagy egy átverés ez az egészséges életmód. Ki hogy van ezzel a dologgal?



2023. aug. 18. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Édesanyám 83 éves, tökéletes a verkepe, soha életében egyszer sem evett egy db vitaminok se.

Viszont változatosan és mindent eszik.


Én sem szedek vitamint. Csak akkor csinálok egy kúrát, ha például lebetegszem télen (amúgy az is nagyon ritkán fordul elő, most például 4 éve semmi) akkor elszedek egy vitamint kúrakeppen.


Férjem szed omega3 és B vitamint, nálunk ennyi.

2023. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben adott mikrotápanyagból nem szenvedsz hiányt, úgy azt nem érdemes (sőt kontraproduktív) tápkiegészítőkkel pótolni. Az is tény, hogy az ilyen kiegészítőknél elképesztő fontos a minőség, a tisztaság, és a dozírozás. A hazai piacon mindhárom faktor szempontjából borzasztó színvonalú termékek vannak. Úgyhogy a rövid válasz az, hogy azokat a vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket célszerű kiegészítőkkel pótolni, amikből étrendi, vagy egyéb úton a szervezeted nem kap eleget, és akkor is csak azokat a kiegészítőket érdemes megvenni, amiknek a minősége, a tisztasága és a dozirozása rendben van. Random szedegetni hitvány multvitaminokat, meg szar minőségű oxidokat, meg megadózisú nyomelemeket nem jó ötlet.
2023. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hiszek bennük.
2023. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szokásoktól függ, vitaminokra szüksége van a szervezetednek (a neve is innen jön) de ha te változatosan eszel akkor lehet nincs rá szükséged. Tessék egy 17 éves srác aki megvakult vitaminhiány miatt mert csak sültkrumplit evett: [link]

Nyilván jobb lenne zöldségeket-gyümölcsöket enni

2023. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!