Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tulajdonképpen müködhet az...

Tulajdonképpen müködhet az önsegítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos, amit tudni kell...3 éve körülbelül sikeresen tartottam alkoholmentességet, hiszen alkoholbeteg vagyok. Ez tökéletesen ment 1.5 évig. Visszaestem...egyetlen perc volt amikor felbosszantottam magam egy hülyeségen...és ennyi. Visszasodródtam. Nem akarom felsorolni, ugyancsak borzasztó következményekkel járt. 1 hónappal ezelőtt valószínüleg az utolsó lehetőségemet kaptam arra hogy megváltozzam. Jelenleg 31 napja alkoholmentes. Sajnálatos módon jelenleg pluszban gyógyszerfüggő is lettem. Ez is folyamatban van...tehát alkohol és gyógyszerfüggőség egyben. Az hogy ez pontosan mivel jár, azt itt nem részletezném. Szeretnék segíteni magamon, illetve egyben másokon is hiszen ez valamilyen okknál fogva fontos nekem. Hogy miért? Fogalmam sincs. Ezt kell tennem. Ha valaki felismeri ebben a kis rövid leírásban magát és Ő is szeretne változtatni, kérem jelezze. Hasonlóan fontos nekem is.


Üdvözlettel: T



2020. okt. 7. 04:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Magad nem tudod megoldani,én is mindik hazudok magamnak,hogy majd holnaptól nemiszok és mégis.
2020. okt. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Anonim alkoholisták ilyen segítségre jöttek létre. Felkeresheted őket.

Esetleg alapítványokat, addiktológusokat is kereshetsz.

2020. okt. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem is próbálom egyedül, hiszen addiktologiára járok, félreértés ne essék. 1.hozzászóló: Akkor talán itt az ideje elkezdeni :) Nem okoskodom ne érts félre, csak ha kommunikálhatok erről nekem is egyszerűbb. Voltam gyűléseken. Általában mindig a vallás felé próbáltak terelni, de nekem ez nem jön be. :)
2020. okt. 7. 06:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi történik ott egy beszélgetős alkalommal?

Mennék én is.

2020. okt. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint az addiktologián vagy a gyűlésen?
2020. okt. 7. 06:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőnn,hogyan zajlik?
2020. okt. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Addiktológián jelenleg saját tapasztalatom szerint próbáljuk kordában tartani a gyógyszer illetve az alkohol iránti vágyat, illetve az elvonási tüneteket. Több esetben, illetve jelenleg az én esetemben egy úgynevezett közömbösítő gyógyszerrel próbáljuk a kézremegést enyhíteni. Fontos említenem hogy nem antidepresszánsal. Természetesen beszélgetés is folyik, hasonló mint pl. ha pszihiáterrel beszélnél.


Gyűlésen csak beszélgetés. Ugyanazon problémával küzdő emberek elmondják egymásnak tapasztalataikat, ezzel segítve egymást. Nekem annyira nem jött be mert olykor a vallás felé terelnek és nekem ez nem jön be. Persze ez nem azt jelenti hogy másnak sem.


Üdv: T

2020. okt. 7. 07:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Értem köszi.
2020. okt. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A legnagyobb tisztelettel mondom, hogy addig ne akarj másoknak segíteni, amíg magadon nem tudsz. Úgy értem, h természetesen támogasd a sorstársaidat, de ne nevezd ki magadat prófétának. Én gyógyszerfüggő voltam, teljesen tiszta vagyok, így szívesen segítek azoknak akik még nem.

Az akaraterőt kell maximális szintre fejleszteni, és teljesen kikerülni az alkohol/gyógyszer bűvkörêből.

Sok sikert, kitartás!

2020. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Üdv. Prófétának? Kérem tisztelettel, olvassa kérem el mégegyszer minden egyes dolgot amit leirtam. Minden tiszteletem az Öné hogy Önnek sikerült.


Tisztelettel

2020. okt. 7. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!