Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel véradásra?

Hogyan készüljek fel véradásra?

Figyelt kérdés

10+ évvel ezelőtt voltam véradáson először, és sajnos utolhára is, ugyanis akkor rosszul lettem. Nem ettem eleget előtte, és biciklivel mentem, magas volt a vérnyomásom, és nagyon hamar jött le a vérem. Emiatt nem is mentem azóta.


Azonban hamarosan a munkahelyemen lesz véradás, szeretnék elmenni, jeleztem is a szándékom, időpontot is foglaltam.

Alap, hogy alaposan reggelizek előtte, csak átsétálok az irodából, nem "fulladok ki" előtte.


Azonban attól tartok, hogy a régi rossz élmény miatt megint rosszul leszek. Alapból nincs magas vérnyomásom, bármikor megmérem itthon magamnak, tök normális értékeket kapok, de orvosnál mindig magas, akármennyire is próbálok nem izgulni. Félek, hogy ott is magas lesz a vérnyomásom, és emiatt rosszul leszek. Tudtok valamit tanácsolni?



márc. 16. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az volt, hogy egyszer próbálkoztam és elájultam közben, így elkönyveltem évekig, hogy akkor én erre alkalmatlan vagyok. De aztán egészségügyben kezdtem tanulni és zavart, hogy minden orvosi beavatkozás előtt rosszul vagyok. Úgyhogy elmentem megpróbálni, minden rendben volt, azóta rendszeresen járok. Előző nap én már nagyon sok folyadékot szoktam inni és rendesen eszek. Aznap előtte szintén sok-sok folyadék, normál étkezés. Amit ott adnak nápolyit, azt mindig megeszem előtte. Kérni szoktam, hogy fekessenek és úgy vegyék a vért. Ezek nekem bevàltak.
márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már most izgulsz, paráztatod magad, szerinted mitől ne lenne akkor ott magas??

Ne csak egyél, hanem igyál is. Azért azt a folyadék mennyiséget pótolni is kell. Ha jól rémlik ott nem tilos a tea sem, csak plazma adásnál, ihatnál valami nyugtató teát is. A gyömbér jó a hányingerre, szédülésre (terhes nőknek és tengeri betegségre is ajánlott hajózás előtt, szóval tényleg jó) kapszulát tudsz venni a gyógyszertárban is, előtte 1 órával beveszed az előírt mennyiséget, így valószínűleg nem leszel rosszul.

Másik dolog én szoktam nézni ahogy szúrják a tűt, nekem valahogy nyugtató, meg abból sincs semmi, ahogy látom hogy folyik a vérem. Javaslom hogy te egyiket se nézd. Csak szépen nézz előre valahova, nézegesd az ápolónőket vagy valami, tereld el a figyelmed.

Meg ha levették a vért akkor ne kezdj el egyből ugrálni, picit feküdj és csak utána fokozatosan állj fel.

márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem semmi hogy rá görcsölsz egy véradásra,elmondok egy történetet Miskolc vér transzfúziós állomás,tehát egy profi hely,elmegyek átszúrják a vénám 1-dl leadása után elapad a vér folyik a bőröm alá akkor még nem látszik akkor meg kapom hogy miért nem jön a vérem mit csináltam?

Megjelenik felettem 2-orvos,hogy mi lehet mindegy véradás abba hagyva kiveszik a tűt de közben már mindenki engem vizslat hogy mi történik kb 8-an megjegyzések biztos drogos azoknak apad el a vérük? Jelzem 48/F kiváló egészségi állapotban de drogos vagyok?

Mindegy megkapom igazolást,másnapra tenyérnyi vér alá futás kék,zöld,sárga,lila színekbe 1,5-hét mire felszívódik teljesen munkahely zuhanyzó kollégák kiélik magukat mi az ver az asszony?

De 3-hónap múlva,megyek mert másoknak segítek vele!

márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Megnyugodhatsz - nem fogsz tudni vért adni, mert ha már most belehergeled magad felesleges, ott produkálsz majd egy 150-es vérnyomást, és elküldenek...
márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!