Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami baja lehet a tüdőmnek...

Valami baja lehet a tüdőmnek vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Viszonylag aktív életet élek, sportolok, futok, zumbázni járok, nem vagyok túlsúlyos szóval olyan átlagosan edzettnek gondolom magam. Mégis ha elmegyünk kirándulni és meredek hegyoldalon kell menni felfelé akkor légszomjam van fulladok és teljesen leizzadok. Többször előfordult már és azt látom, hogy a társaságban mindenki bírja, gyerek felnőtt egyaránt, csak nekem van bajom tőle. Normális ez vagy valami baj lehet a tüdőmmel?

márc. 16. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem vagy átlagosan edzett, nem normális, de nem biztos, hogy ez betegség, viszont utána kell járni. Pl. nem tudjuk, hogy dohányzol-e, van-e valami veleszületett szívbetegség pl., gyerekkori műtét, lehetnek érvariációk, ilyesmik, akármilyen gyógyszer, akár egy béta blokkoló is okozhat ilyet.
márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rá kellene hallgatni.
márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, viszont 2 éve volt covidos tüdőgyulladásom. Viszont azon gondolkodtam, hogy a szabad hegyi levegőn ér a fulladás a zárt térben edzőteremben nem. Esetleg valami allergia vagy asztma alakult szövődményként a tüdőgyulladás után. De tényleg utána kell járni mert a 8 éves gyerekem nevetve felfut előttem a parton én meg kiköpöm a tüdőmet.
márc. 16. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól simán lehet ez. Szabad téren minden teljesen más, mint pl. egy futópadon.
márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?


Nyilván egy idősebb embernél ha fullad terhelésre egyből szívelégtelenség, valamint obstruktív tüdőbetegség után kutakodna az ember.


De 50 éves kor alatt azért ezek ritkák és akkor edzőtermi körülmények között is fulladnál, inkább arra kell gondolni, hogy edzetlenség, allergiát kizárnám mert akkor nem csak terhelésre fulladnál. Esetleg még post covid szindróma lehetséges de akkor is edzőtermi körülmények között is jelentkezne a panasz.

márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!