Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Vérnyomáscsökke...

Hogyan tovább? Vérnyomáscsökkentő kérdés.

Figyelt kérdés

Enyhén emelkedett vérnyomásra és pulzusra évek óta szedek Bisoprololt, ez elég is. Viszont az elmúlt hónapokban nagyon durva lumbágóm lett, a nonszteroidok nem segítettek, ezért a reumatológus szterodiot írt fel. Ettől már az első napokban megemelkedett a vérnyomásom, de még nem volt vészes. Tegnap estére (mikor 10 napja szedtem már a szteroidot fokozatosan csökkenő dózisban) és ma reggelre viszont már 170-180/100-105 közötti értékeket mértem, fejfájással, feszülésérzéssel, szédüléssel. A központi ügyeletet hívtam, a fentiek alapján Tensiomint írt fel az ügyeletes azzal, hogy vegyek be egyet, aztán 5 perc után mérjek vérnyomást és ha nem viszi le, akkor vegyek be még egyet és puffoljak Nitromintet. Így tettem, levitte 144/80-re, ez most már elviselhető.

De arra nem kaptam útmutatást, hogy hogyan tovább... A szteroiddal leálltam az orvos tanácsára (amúgy is már napi egynél tartottam, még két nap lett volna hátra a kúrából). De a Bisoprololt szedjem tovább? Betegtájékoztató szerint lehet. Holnap is használjam a Tensiomint, ha szükséges?

Újra hívni nem fogom, így is 7 órába és háromszori telefonálásba telt, hogy a felhőbe felkerüljön a recept, túlterheltek... Már a központból hívogatták őket a kérésemre, hogy tegyék már fel... Szóval most van gyógyszerem, elfogadható szinten a vérnyomásom, de a továbbiakra nem kaptam instrukciót...



márc. 16. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szedni kellene a bisoprolot tovább, mint eddig. Mérd gyakran a vérnyomásod és jegyezd le az értékeket. Vegyél be Tensiomint, amikor szükséges (pl. 140/80 Hgmm érték felett).

Menj a háziorvoshoz a vérnyomásnaplóddal, ha egy-két héten belül nem rendeződik a vérnyomásod.

márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a reuma orvosok sok esetben olyan gyógyszert inak fel ami emeli a vérnyomást is .
márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A bisoprololt mindenképpen be kell venni, nem szabad hirtelen megszakítani. Szóval szedd tovább+ szükség esetén tensiomin+ nitromint. Napi 5-6x mérd a vérnyomásod és hétfőn menj el az orvoshoz.
márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így fogok tenni. A szedés elején amúgy pont voltam háziorvosnál, ő már látta a reuma leletem és azt is érzékelte, hogy a gyógyszer sajnos emelte a vérnyomásom. Javasolta a gyakori mérést is. Jövő héten elmegyek hozzá.
márc. 16. 22:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon állat(!) Már hogy itt gyógyítunk! Gyakori kérdések rendel! Oké persze részbe szarkazmus nyilván, de másrészről mélységesen elszomorít mert tudom milyen az EÜ állapota ma. :((
márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2: elsőre nonszteroidot kaptam, de sajnos az nem segített, és tényleg brutális fájdalmaim, izomgörcseim voltak. Infúzióban is kaptam többször szteroidot, azzal nem volt gond. De volt, hogy üvöltöttem a fájdalomtól, én megértem, hogy segíteni akart, mert valahogy ki kellett hozni abból az állapotból.
márc. 16. 22:12
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
De most nem értem én sem a kérdést, ez totál orvosi hatáskör mind amellett, hogy ismerni kell minden előzményt, mi ezeket nem tudjuk. A gyógyszereket mindenképpen át kell gondolni az biztos, a Bisoprolol napi max adagja 10mg, ráadásul a Ratiopharm sokkal rosszabb, nálam nem is hat úgy, mint a Sandoz, ha az kevés, akkor mást kell szedni, de csak orvosi véleményezéssel tudod ezt megtenni, esetleg a vérnyomást külön kezelni gyógyszerrel. Mi mi alapján dönthetnénk már el, hogy most szedjed-e a béta blokkolót, vagy ne? Tensiomin is nem fogja mindig 5 perc alatt levinni a 170-es vérnyomást normál tartományba 1-1 alkalommal, az is kb. csak 30 Hgmm-t csökkent rajta hiába ha nyelv alá rakod (gondolom így volt). Nálam a Tensiomin kardiológia sürgősségin 178-ról is csak kb. 25 perc múlva vitte le 145-re. Nálad, ha Nitromin és Tensiominnel együtt csak ennyire vitte le, akkor változtatni kell, ez így nem jó, max. akut esetekben lehet némi megoldás, esetleg ha már elhagytad a szteroidot, akkor visszaállhat minden, de ezt sem tudjuk még, meg kell figyelni, monitorozni és beállítani orvossal rendesen, esetleg kardiológián.
márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7: Bisoprolol nekem be volt állítva, évek óta szedem, 5 mg normál tartományban tartja a vérnyomásom. Egyébként sem volt magas, csak enyhén emelkedett (140-150 közötti tartomány, az is csak néha). A kardiológus nem erre írta fel, hanem arra, hogy a pulzusom nyugalmi helyzetben 90-100 között volt, ezt hivatott orvosolni a beta-blokkoló, rendezte is és bónuszként a vérnyomásom.

Amikor elkezdődött a lumbágó és először infúzióban kaptam szteroidot, folyamatosan mérték, tökéltes vérnyomás értékeim voltak. Két napja szedtem tablettában, mikor a háziorvosom mért egy 150 feletti értéket, amilyen előtte sose volt. Tehát teljesen egyértelmű, hogy a szteroidtól van, ebben minden orvos egyetért. Mivel már nem szedem, reményeim szerint nem kell beállítani semmit, mert elég lesz a korábban beállított adag, ahogy évek óta elég.

márc. 17. 10:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és nyilván orvosi probléma, de hétvége van, a központi ügyeletet tudtam csak elérni, és 7 órába telt az is, hogy a recept felkerüljön a felhőbe. Iszonyatosan túlterheltek, ezt meg is mondta az asszisztens, eléggé egyértelműen... Utána már én nem is mertem újra hívni őket, a központ sürgette a felírást. Nyilván a kérdésem leginkább a hétvégére vonatkozott, mert utána már elérem a háziorvosom is.
márc. 17. 10:45
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez volt a kérdésed:

" A központi ügyeletet hívtam, a fentiek alapján Tensiomint írt fel az ügyeletes azzal, hogy vegyek be egyet, aztán 5 perc után mérjek vérnyomást és ha nem viszi le, akkor vegyek be még egyet és puffoljak Nitromintet. Így tettem, levitte 144/80-re, ez most már elviselhető.

De arra nem kaptam útmutatást, hogy hogyan tovább... A szteroiddal leálltam az orvos tanácsára (amúgy is már napi egynél tartottam, még két nap lett volna hátra a kúrából). De a Bisoprololt szedjem tovább? Betegtájékoztató szerint lehet. Holnap is használjam a Tensiomint, ha szükséges?"


A válasz benne van, elmondták, Bisoprolol-ra nem mondták, hogy ne szedd, alapvetően te is írtad, hogy pulzusra való, miért kellene abbahagyni? A vérnyomásoddal meg kell kezdeni majd valamit, lehet csak ideiglenesen. Amúgy meg a krónikus fájdalom is simán megnöveli a vérnyomást, de ezeket orvosi vizit nélkül nem fogod tudni megoldani, az ügyeleten már csak ilyenek, nem magyarázzák el megfelelően az lehet, de egy ilyen eset után mindig fel kell keresni a háziorvost, vagy ha van szakorvosod, aki kezel, akkor őt és utána lesz meg arra a válasz, hogy hogyan tovább, de itt gyk-n erre nem lesz akkor sem, ha hétvégén nincs orvos.

márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!