Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A körmöm alatt mindig felnő a...

A körmöm alatt mindig felnő a bőr a körmömre, aztán újra leszakad és nagyon fáj. Mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy hívják azt a részt, talán körömágynak, csak ez a körmöm alatt van, ahol a köröm és az ujjbegy összeér. Mindig ránő a körmömre a bőr, aztán egy idő után elkezd leválni róla ami napokig fáj, húzódik, néha vérzik is ha leszakad. Aztán meggyógyul és újra elkezd ránőni a körmömre.

Baromi idegesítő, fájdalmas és már próbáltam olajjal kenegetni, teljesen röviden tartani a körmömet, hogy ne legyen mire felnőnie, de amint egy mm-t nőtt, már jött rögtön utána a bőr. Mit lehet ellene tenni még, miért történik ez egyáltalán?


márc. 22. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Célszerű képzett kézápoló szakemberrel manikűröztetni, amíg rendbe nem jön.
márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdemes gyógypedikűröshöz fordulni. Lehet, hogy rosszul vágod a körmöd, ő meg tudja mutatni, hogy kell helyesen. Lehet, hogy többször vissza kell majd menned hozzá, de ne add fel!



(Viszont ha az sem segít hosszútávon, akkor érdemes sebészt meglátogatni, lézeres körömágy műtétet kérni, az okot véglegesen megszüntetni. A lézer keskenyíti a körömágyat, nem lesz többet körömszél, ami benőjön, gyakorlatilag a köröm pár milliméterrel keskenyebben fog kinőni.)

márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De nem nő be a széle

Nem a körmömmel van a baj

Ha még keskenyebb lesz a körmöm akkor eltűnik…

A köröm alatt van a probléma

Ennek mi köze hozzá?

Elmegyek mindenképp egy hozzáértőhöz, akiktől eddig kérdeztem nem tudtak mondani semmit, volt aki a régi tankönyveit is előszedte de nem jött rá miért van ez

A kezemen van a probléma, nem a lábamon

márc. 25. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!