Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy a patikában a 70%-os alkohol ára 3560 Ft? (2024.03.25)

Figyelt kérdés

Szerintem nem, sőt felháborító ez. Soha többet nem veszek ilyesmit a patikában.

Maga az alkohol: 2880 Ft

1 decis üveg kupakkal: 145 Ft

Kiszerelési díj: 535 Ft.

A barkácsüzletben 90%-os alkohol (1 liter denaturált szesz) 2800 Ft.



márc. 25. 18:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nekem mindegy
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Patikában minden kiszerelés nagyon megdrágult.
márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi az ami olcsò ott? Pofátlanul drága
márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De miért lett ennyire drága? Covid idején sokan vették felület fertőtlenítőnek, most mindenfélét ajánlgatott helyette a patikus. Inkább olyanra tippelek, hogy le akarják szoktatni a népeket a használatáról. Az a baj, hogy nekem nem jó helyette a den.szesz, meg amiben egyéb adalékok vannak (metilénkék).
márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, lepárló faék egyszerű, cukorból invertcukrot varázsolni pár perc, fajélesztőt szaporítani és tárolni nem nagy tudomány, kiló fölötti kiszerelésben az élesztőtáp se igazán drága, indukcióst kell az üst alá emelned úgy, hogy ne nyomódjon nagyon, és máris a lehető legolcsóbban képes vagy viszonylag nagy tisztaságú alkoholt csinálni. Csak majd ne mesélj róla senkinek!
márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%-os bor is van ilyen.
márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A patikai áru azért drágább, mert a gyógyszerészeti árukra másfajta és több vizsgálati előírás vonatkozik, aminek eleget kell tenni patikai forgalmazás esetében. Egyébiránt (hacsak nem speciális célra szolgál, ahol dokumentálni kell a felhasznált anyag minőségét), nyugodtan lehet használni helyette az Alkonek néven festékboltban kapható folyadékot, ami 100%-os etil-alkohol. A denaturált szesz a szagos denaturáló adalék miatt nem mindig alkalmas bizonyos célokra.
márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ezt sebfertőtlenítésre szoktam venni.
márc. 26. 15:04
 8/9 A kérdező kommentje:

4-es:

Te ezt most komolyan írtad?

márc. 26. 15:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Is-is. Tanulható, nem rocket science. Nyilván illegális, de ha nem megiszod, meg főleg, ha nem eladogatod, akkor ki a francot érdekel amúgy? 80% felé leszel, szagra és ízre semmi nem lesz, mire kitanulod a mikrobiológiai furcsaságokat, csakis az élesztődre vonatkoztatva, és nyilván nyit egy-két új lehetőséget, meg nyilván pálinkában, borban, sörben lehetsz jó, amikor a spártai oldalon túl vagy. Nem tanácsolom, nyilván, csak leírom, hogy nem akkora bonyodalom, de persze mindent kell tudni róla, nincs királyi út.

Kereskedelmi forgalomban nem úszod meg olcsóbban, ennyi a ténylegesen komoly ebből. Kiadós kockulás vár rád, ha belefolynál a craft oldalba.

márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!