Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 alkalom után a pszichiáter...

1 alkalom után a pszichiáter írhat fel szorongás csökkentőt?

Figyelt kérdés
Nos külföldön dolgozok, itt nincs lehetőségem pszichiáterhez menni, van egy betegségem, amiről úgy gondolom, hogy inkább pszichés gond, mint orvosi, rengeteget járok pisilni, de ezt olyan szinten hogy ilyen napi 30 alkalommal is akár, lefekvés előtt jobban szorongok, akkor van, hogy 10 szer elmegyek közvetlen egymás után, azért egy orvosi vizsgálatot is szeretnék megejteni, nem e cukorbetegség okozza, vagy valami más, de úgy gondolom, hogy szorongás miatt van, viszont van még egy problémàm, nagyon nagyon szègyelném, ha 25 éves férfi létemre megtudnák a szüleim, hogy ilyen gondjaim vannak, sosem így neveltek, lényegtelen az oka, de viszont pszichiáterhez csak úgy tudok elmenni, ha kérek beutalót a házi orvosomtól, akivel pedig nagyon jó kapcsolatot ápolnak a szüleim, hiába hogy köti az orvosi titoktartás, talán egy találkozás keretén belül, valszeg rákérdezne náluk mi bajom van, hogy pszichiáterhez járok, ha nem pszichés betegség okozza, akkor nyilván tárgytalan a kérdésem, mivel jól keresek egy magán pszichiátert is bevállalnék ha nem kell beutaló, de viszont a meló miatt kb 3 havonta tudok hazamenni 1 hétre, ami igen kevés, szóval 1 alkalmat tudnék csak rászánni 3 havonta, de nagyon kellene valami ami megszünteti a szorongásomat, mert annyira durván befolyásolja a napjaimat, a melóban nyújtott teljesítményemet, meg ez a napi 30 pisilés is, hogy valamit tennem kell, szóval lehetséges, hogy 1 alkalom utàn felírjon 3 havi szorongás csökkentőt?
márc. 30. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Becsületes orvos ezzel nem kísérletezik. Nem szükséges beutaló pszichiáterhez, sem állami, sem magánrendelésen. Előbb kell kizárni a szervi okokat. Ha tényleg szorongás okozza a panaszt, arra inkább pszichológust lenne érdemes felkeresni. Ha mindenképpen kell gyógyszer, akkor valószínűbbnek tartom, hogy antidepresszánst fog inkább írni az orvos.
márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze felirhat, sajnos pont ezt csinaljak, nem tobbet. Jo kis addiktiv cuccok ezek... Lehet, elobb ki kene vizsgaltatni magad, hatha szervi oka van megis. Ha meg psziches, miert nem probalsz ki elobb valamit, amivel kicsit tudod nyugtatni magad, seta, meditacio, olvasas, barmi. Esetleg, ha mas is van, pszichologus. Van online is, bar varolistak vannak.


Amugy nalunk nem kell beutalo a pszichiatriara, viszont idopont igen, jo elore, mert tele vannak.

márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Amugy sajnalom, hogy a szuleid jobb kapcsolatot apolnak a haziorvossal, mint Veled. Ez vegtelenul szomoru.

márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez csak sürgős esetben kell beutaló. Elég időpontot kérned.

Ha viszont kinti a biztosításod, akkor lehet, hogy ki kell fizetned a vizitet és a számlát a biztosítódnak benyújtani.

márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a választ, azért gondoltam, hogy beutaló kell, mert egy jó barátom jàr egy ingyenes pszichiáterhez, neki pedig így kellett.


2-es, köszönöm a választ, igen mindenképp vizsgálattal akarok kezdeni, a pszichológia sajnos nekem nem hiszem, hogy segítene, én az a fajta vagyok, aki tisztában van a problémáival, elismeri ha baj van, sokat tanultam pszichológiát, bár megpróbálhatnám, de 3 havonta 1 ülés nem hinném hogy áttörést érne el, próbáltam már gyógynövényes nyugtatókat, sétálni, rajzolni, levezetni a feszültséget, de nem segít, a melót meg nem akarom ott hagyni, kell a pénz, a jövőmbe fektetek bele, házakat szeretnék vásàrolni, amikből + bevételt szerezhetek, a házi orvosommal nem ápolnak jobb kapcsolatot, ez inkább úgy van, hogy tizenéves koromtól kezdve egyre távolabbra kerültem tőlük, a bizalom úgymond eltűnt egyéb dolgok miatt, ezáltal sosem mondtam el nekik 10 éves koromtól 1 problémámat sem, túl konzervatívak, nem megértőek, szerintük a depresszió, szorongás csak hiszti.


4-es köszönöm a választ.

márc. 31. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Valtozatlanul javaslom az online pszichoterapiat, en is kulfoldon dolgozok, nekem mukodik. Tokjo, ha van onreflexiod, de a pszicho (ha jo) tud mas nezopontokat is adni, raadasul mindenkinek van vakfoltja, meg a sajat (valszeg torzult) nezopontodon keresztul tudod csak latni a dolgaidat, ezen segithet.
márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es meg mindig :)


Abszolut ertem, miben vagy, penzgyujtes meg hazvasrlas, meg jovo alapozasa stb... de a mentalis egeszsegedbe is erdemes nemi idot es akar penzt fektetni, mert az is a jovod.

márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!