Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen a fentanyl hatása?

Milyen a fentanyl hatása?

Figyelt kérdés

Egészségügyi küretem lesz a jövő héten. Az aneszteziológus azt mondta, hogy mielőtt elaltatnak, kapok fentanylt is. Az érdekelne, hogy fentanylnak mi lesz a hatása.

Mit fogok látni, hallani érezni tőle, mielőtt elalszom. Mik a lelki hatások. Főleg személyes tapasztalatokat írjatok, kérlek. ( akár a beteg részéről, akár a műtős mit lát a páciensen.)



márc. 31. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy éreznél tőle valamit, de az altató tuti elnyom. Igazából tisztán nagyon jó érzés. A fájdalmat szerintem így nem fogsz érezni, szóval attól nem kell parázni.

Nem mindegy egyébként milyen dózisban kapod, és hogy viszik be.

márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egyébként orvosilag sosem kaptam ilyet, én drogos vagyok és úgy volt már vele találkozásom. Nekem annyira közel se volt durva mint pl a heroin.
márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit orvosilag adnak, attól fogsz nem elszaladni a műtőasztalról, miközben a meztelen tested körül több maszkos ember hideg, ijesztő, fura eszközökkel dolgozik. Semmire sem fogsz emlékezni, ennek nem az a célja, hogy rászoktassanak valami szerre.
márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát fentanilból is többféle van és a feketepiacon kapható elvileg másabb hatású is mint az orvosi. Minden esetre ez egy olyan erősen ható szer hogy az valami, ezért fontosak az orvosi körülmények a megfelelő adagolás miatt.

A másik hogy ha a kórházban rosszul is lennél valamilyen oknál fogva, akkor benyomatnak rá valami antagonistát, és egyből csökken a hatóereje (szóval ellenőrzött körülmények közt elég biztonságos).

Amúgy az orvosi is kiüt, sőt még a kis bőrön át felszívódó tapasz is (elképesztő bódító hatása is van).


A kérdező azért nem fog érezni a mentális hatásából sokat (vagy semmit) mert szerintem csak kis dózisba adják be az altató mellé. Bizonyos altatókkal nagyon jól kombinálható, de ilyenkor nincs ideje az embernek beérezni a pszichikai hatást (mert egyszerűen elalszik). A függőségtől sem kell félni, mert ahhoz heteken át kéne használni.


Szóval van hatása kérdező, de te ebből semmit nem fog érezni :)

márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A műtét - egy alapos felfázás miatt - el lett halasztva, de nagyon köszönöm a válaszokat!
ápr. 8. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!